Ali Nesin: Erdoğan'ın kazanabileceğini gördüm. Yalan söyledim aslında...

Prof. Dr. Ali Nesin, 24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleriyle ilgili olarak "Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanabileceğini gördüm, Facebook'ta yalan söyledim. Daha önceki seçimlerde de gördüm. Yalan söylemedim aslında; inanamadım" dedi. Nesin, "Hatta İnce'yi Facebook sayfamdan uyardım" ifadesini kullandı.

Ali Nesin: Erdoğan'ın kazanabileceğini gördüm. Yalan söyledim aslında...

Ali Nesin, CHP zihniyetinin halka eziyet çektirdiğini savundu.

"Cumhuriyet boyunca iş adamlarından başka kimse Cumhuriyet'ten faydalanmadı ki" görüşünü dile getiren Nesin, "Solcular mı, ülkücüler mi, Aleviler mi, Müslümanlar mı, Kürtler mi faydalandı? Hangi zümre buradan bir şey kazandı? Siyasetçi değilim ki ben. Eğer bir parti, bir düşünce seksen yıl boyunca kaybediyorsa, 'Ben nerede yanlış yapıyorum?' diye düşünmesi lazım" ifadesini kullandı.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KAZANACAĞINI GÖRDÜM; AMA FACEBOOK'TA YALAN SÖYLEDİM"

24 Haziran seçimleriyle ilgili olarak "Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanabileceğini gördüm, Facebook'ta yalan söyledim. Daha önceki seçimlerde de gördüm. Yalan söylemedim aslında; inanamadım. Hesap kitap yaptım. Yüzde 49, yüzde 50 çıkıyordu. Yüzde 52'yi bulamadım. Gördüm ve hatta İnce'yi Facebook sayfamdan uyardım. 'Birisi söylesin, yanlış siyaset güdüp, yanlış propaganda yapıyor' dedim" diyen Nesin, o dönem CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye de şu eleştirileri yöneltti:

"Apoletlerini sökerim' ve 'Diploması yok' söylemleri çok yanlıştı. Türkiye'de diploması olmayan milyonlar var. AKP'nin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 50'ye yakın belli bir oyu var. Ondan oy çalmaya çalışmadıkça bir yere gelemezsin ki. Ortak aday çıkarmadınız; ama AKP'den oy çalmak lazım değil mi?"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!