Ali Koç'tan sponsor arayışı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, futbol takımın formasından gelen 17.7 milyon euroluk (97 milyon TL) sponsorluk gelirinin gitmesiyle birlikte yeni ve daha fazla gelir getirebilecek sponsorların arayışına başladı.

Ali Koç'tan sponsor arayışı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, futbol takımının transferleri ve tam olarak borcun belirlenmesinin dışında sponsorluk anlaşmaları için de büyük mesai veriyor.

Fenerbahçe'nin futbol takımı sponsorları olan, Halley anlaşmasının sona ermesi ve Acıbadem'in anlaşmayı iptal etmesiyle 17.7 milyon euroluk bir sponsor kaybı yaşadı. Halley ile 3 milyon dolar (2.7 milyon euro) bedelinde olan forma sırt anlaşması sona erdi ve yenilenmedi. Acıbadem'in sezonluk getirisi olan 15 milyon euro ise iptal edildi.

Bu durumda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, futbol takımı için yeni sponsorlar arama ve bunlarla birlikte üstüne artı sponsorlar bulmayı hedeflemeye başladı. Şimdiden birçok büyük firmayla görüşme halindeki Fenerbahçe yönetiminin, geliri maksimize etmeyi hedeflediği öğrenildi.

SERMAYE ARTIRIMI DA PLANLAR İÇERİSİNDE

Mali enkazı bütün hatlarıyla belirlemeye çalışan Ali Koç ve ekibinin, sponsorluklar dışında Fenerbahçe Futbol AŞ'nin tam olarak borcunun belirlenmesi ve sermaye artırımı nefes aldırma düşüncesi de planlar arasında yer alıyor.

Ali Koç da kulüp kasasına hibe edeceği parayı sermaye artırımıyla birlikte yaparak yatırımcılardan da belli oranda para çekip geliri katlamayı düşünüyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!