Ali Koç, neden başkan adayı olduğunu açıkladı

Fenerbahçe Başkanı adayı Ali Koç, sarı-lacivertli kulüpte yapılacak seçim öncesi CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Fenerbahçe Kulübü'nün 2-3 Haziran'da yapılacak olağan genel kurulunda başkan adayı olan Ali Koç, kulübün mali tablosunun şeffaf olmadığını savundu. "Fenerbahçe iyi yönetilmiyor. Günübirlik düşünülüyor" diyen Koç, Passolig'e de gerek olmadığını söyledi.

Ali Koç, neden başkan adayı olduğunu açıkladı

Fenerbahçe Başkanı adayı Ali Koç, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlıyor...

İşte Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar:

- Ailemin çoğunluğu aldığım başkanlık kararına karşı çıktı.

- Hayatımda hiçbir camiaya saygısızlık etmedim. Çünkü kendisine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapmayacaksın. Fenerbahçe'nin daha iyi yönetilmeyi hak ettiğini düşündüğüm için bu kararı verdim. Futbolda bazı değerler erozyona uğradı. Spor ülkenin marka değerine hizmet eden bir unsur. Zihniyet, yönetim ve yatırım anlamında çağın çok gerisinde kaldık. Tek derdim Fenerbahçe.

- Kulüpler arasında şiddet ortamı sona ermeli. Saha dışında yapıcı bir rekabet olmalı. Değişim için Fenerbahçe lokomotif olabilir. 

- Passolig'in zararı yok ama desteklemiyorum.

- Fenerbahçe iyi yönetilmiyor. Günü kurtarma anlayışıyla yönetiliyor. Akıllı, rasyonel, gerçekçi adımlar atılması gerekiyor. Üç büyük kulüp iyi yönetildiği takdirde Avrupa'da önemli başarılar kazanabilir.

CNN Türk'te yayınlanan Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Koç'un açıklamaları şöyle:

Ben tutkumun peşinden koşarım. Küçüklüğümden beri hayalimde vardı Fenerbahçe'ye başkan olmak. En büyük itiraz küçük oğlumdan geliyor. Başkan olma kararını aldıktan sonra bütün ailem çok destek oldu. Sonuç ne olursa olsun yola çıktık Allah utandırmasın diye bekliyoruz bakalım neler olacak.

Gittiğim yerlere diğer takım taraftarları da bana destek oluyor, bu büyük bir gurur. Ben başka bir camiaya hiç saygısızlık yapmadım. Bir felsefem var; kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapmayacaksın. Fenerbahçe çok daha iyi yönetilmeyi hak ediyor. Ben de bu yüzden başkan olmak istedim. 

'TÜRK FUTBOLU ÇAĞIN ÇOK GERİSİNDE KALDI'

Zihniyet, yatırım bir çok şeyde Türk futbolu olarak çok geride kaldı. Bunun için de aday oldum. Fark yaratabileceğimi düşünüyorum. Türk futbolunu etkileyebileceğimi düşünüyorum. 10-15 yılda nefret ortamı var. Kulüpler arasındaki şiddet ortamı sona ermeli. Türk futbolunu hak ettiği yere getirmek için kulüpler ve federasyon olarak ortak bir çalışma içinde olmalıyız. Türk futbolu çağın çok gerisinde kaldı. Baktığınız zaman sonuçları da ortada.

'TEKERLEĞİ YENİDEN İCAT ETMEYE GEREK YOK'

Passolig tarafında değilim. Tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok. Dünyada sadece İtalya'da vardı, o da kalktı. Bana göre gerek yok. Zararı yok ama desteklemiyorum.

Fenerbahçe iyi yönetilmiyor. Günü birlik düşünülüyor. Çok daha akılcı, rasyonel yönetilmeli kulüpler. Sadece biz değil diğer kulüpler de.

Başarı istiyorsanız, mali açıdan kuvvetli olmanız gerekiyor. Türk futbolunun içinde olduğu mali durum, sürdürülebilir değil.

'FENERBAHÇE'YE VERECEĞİM BİR MEBLAĞ VAR'

Benim Ali Koç olarak, karşılık beklemeden Fenerbahçe Spor Kulübü'ne vereceğim bir meblağ var. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün sponsorluk yapılabilecek tüm alanlarının maksimum seviyeye getirileceğinin taahhüdünü verebilirim. Şirketlerim kulübe her alanda sponsor olacak. Gelirlerimiz artacak. Kulüp bir sermaye grubunun altına girmeyecek. Fenerbahçe'nin sponsor gelirlerini maksimum seviyeye çıkartabileceğimi taahhüt edebilirim.

'3 TEMMUZ'U BANA YIKMAYA ÇALIŞTILAR'

Kapalı kapılar arkasında konuşuyorlar, 3 Temmuz'u bile bana yıkmaya çalıştılar; bu ülkede Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ bile gizli tanık ifadesiyle hapse atıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!