Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ali Ay kavga vermedi Bursaspor küme düştü (ÖZEL HABER)

Eski hakemlerden, spor yorumcusu Adem Vural, Bursaspor'un kadro kalitesiyle TFF 1'nci Lig'de açık ara lider olması gerektiğini söyledi. Vural, Yeşil Beyazlıların geçtiğimiz yıllarda masada yetersiz kaldığını duyururken, " Başkan Ali Ay kavga verseydi, Bursaspor küme düşmezdi" diye konuştu.

Ali Ay kavga vermedi Bursaspor küme düştü (ÖZEL HABER)

HABER MERKEZİ / BURSADA BUGÜN

Türkiye'nin en büyük yerel medyası olan Bursada Bugün'ün Instagram hesabında Mehmet Ali Ekmekçi ve Serkan Yetişmişoğlu'nun büyük ilgi gören programı "EvdeKal"anlara Futbol"un konuğu eski hakemlerden ve spor yorumcusu Adem Vural oldu.

FUTBOL MUTLAKA OYNANMALI

Türkiye'de sezonun 12 Haziran'da başlamasıyla ilgili konuşan Adem Vural, "TFF bu tarih için 'Allah'ın emri değil' diyor. Futbol temaslı oynanıyor. Normal hayata geçmemiz izin bazı kararlar alınmalı. Kulüpler virüs öncesinde batmış durumdaydı.  Futbol mutlaka oynanmalı" diye konuştu.

ANADOLU'NUN SESİ CILIZ ÇIKIYOR

Bursaspor'un hakem hatalarından küme düştüğünü vurgulayan Vural, "Geçen yıl bizim küme düşmememiz gerekiyordu. Ali Ay'la kulüp kötü yönetildi. Anadolu takımı sesini VAR'dan dolayı duyuramıyor. En çok puanı gasp edilen takım Bursaspor olmasına rağmen sesi cılız çıkıyor. İbrahim Yazıcı gibi dik duran bir yönetime ihtiyacımız var. Mesut Mestan zor günlerde mücadele ediyor" dedi.

AÇIK ARA LİDER OLMALIYDIK

Bursaspor'un TFF 1'nci Lig'in en geniş ve değerli kadrosuna sahip olduğunu açıklayan Adem Vural, "Açık ara lider olmamız gerekiyordu.  Bize buraya maç yapmaya gelen takımlar Bursaspor'la oynadıklarının farkında. Rakip korkarak geliyor, biz forma verdiğimiz oyuncuya buranın büyüklüğünü anlatamadık. Hadsiz ve terbiyesiz şeylere de maruz kalıyor kulüp. Yöneticiler bir kültür oluşturmak zorunda.  Süper Lig'in en kıdemli 5'nci takımıyız. Çıkamazsak kulübü iyi günler beklemiyor" dedi.    

TFF'DE KAVGA VERİLMEDİ KÜME DÜŞTÜK

Bursaspor'un sadece Bursa sınırlarında yönetilemeyeceğini ifade eden Vural, "TFF'nin hiçbir kurulunda yokuz.  Peki biz nasıl güçlüyüz? Buralarda Bursa'dan hiç kimse yok.  O gücünüz olursa hakem hatası da olmaz. Zamanında Ali Ay kavgayı veremedi, veremediği için de küme düştük. Bursaspor'suz yapamazlar, konuşmasalar bile hikayeler onları Yeşil Beyazlılara götürür. Siyaseten güçlü olmanız gerekiyor. Bursa'da Süper Lig'de 3 hakem olmalı. Siyasi gücün yoksa temsilciler kuruluna adam gönderemezsin. Levent Kızıl İstanbul'daki gücün ana aktörlerinden birisidir. Bursa'da takımların sayısı mutlaka artırılmalıdır. Eskiden çok daha güçlüymüşüz. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor federasyon ve hakemlere baskı yapıyor. Ekonomik anlamda rakip olamazsınız. Hakemlerin kafasını bulandıran yapı bu.  Baskı MHK Başkanı'nı yerinden ediyor. Hakemler hile yaparak bir yerden maçı alıp, başka bir yere bilerek vermez" açıklamasını yaptı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!