Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ALFATLI DANIŞIK GECESİ'NE KATILDI

Dağ-Der Emek Şubesi tarafından Emek Düğün Salonu'nda tertiplenen Danışık Gecesi'nde BBP Bursa 1. Sıra Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı'nın yanı sıra, BBP İl Başkanı Selahattin Çelt, Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın ve dağ yöresinden vekilleri Ramazan Çakır, İsmail Aslan, Mualla Kaymak, İlknur Çimen ile diğer milletvekili adayları katıldı.

ALFATLI DANIŞIK GECESİ'NE KATILDI

Programın açılış konuşmasını yapan Dağ-Der Genel Başkanı Erkan Aydın, dağ yöresi adaylarının programa göstermiş olduğu ilgiden memnun kaldıklarını belirtti. Siyaset yapmanın bir medeni cesaret, bir iddia işi olduğunu söyleyen Başkan Aydın, seçilsin ya da seçilmesin tüm adaylara gösterdikleri medeni cesaretten dolayı tebrik etti. Aydın, "Çeşitli partilerden yöremiz insanı listelerde kendilerine yer bulmuşlar ve siyaset yapmak istiyorlar. İnşallah çıktıkları bu yolda Allah onlara hayırlısını eyler. Dolayısıyla illa meclisteki partilerden olması da şart değil. Bizi bilen, sorunlarımızı bilen, rahat ulaşabileceğimiz, yanlarına gittiğimizde bizi geri çevirmeyecek adaylarımız olsun istiyoruz" dedi.

SEÇİMLERDE PARTİLERE PARA AYRILMASINA KARŞIYIZ
Devletten destek alan partileri devletin partisi, BBP gibi devletten destek almayan partileri ise milletin partisi olarak gösteren BBP Bursa 1. Sıra Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı, "Seçimler için 3 partiye milletin parasından 335 milyon paranın ayrılmasına BBP olarak karşıyız. Asılan bayraklarda, televizyon reklamlarında ve mitinglerde bu Anadolu insanının hakkı var. Sizlere gitmesi gereken paralar bayrak olarak asılıyor. Miting meydanlarında dağıtılıyor veya olmadık yerlerde heba ediliyor. Büyük Birlik Partisi olarak bizim ilk işimiz bu seçim yardımlarının kaldırılmasıdır. 12 Haziran seçimlerinde hep beraber sandık başına gideceğiz. Halkın iktidarını hep beraber kuracağız. Yarın sandık önünüze geldiğinde sizi en iyi temsil edeceğine inandığınız siyasi partileri tercih ederseniz, göreceksiniz ki Allah'ın izni ve sizlerin desteğiyle sistemler değişecek" dedi.

BBP'nin dağ yöresine sahip çıktığını ve değer verdiğini, bunu listelerinde de hissettirdiklerini söyleyen Alfatlı, BBP'nin dağ yörelerine verdiği önemi vurgulayarak, BBP'de dağ yöresinden iki hanım olmak üzere toplam beş kişinin milletvekili adayı yazıldığını belirtti. Seçimlerde dağ yöresinin gücünü, varlığını, bir ve beraber olduğunu göstermeyi hedeflediklerini dile getiren Alfatlı, "Dağ yöresi başta olmak üzere Bursalı vatandaşlarımızın birçok problemi var. Sorunlarınızı ve eleştirilerinizi biliyoruz. Biz seçimlerde dağ yöresinin gücünü, varlığını, bir ve beraberliğini göstermek istiyoruz. Gösterelim ki, bundan sonra birileri adımlarını ona göre atsın ve birileri bu toprakların insanlarına çantada keklik gözüyle bakmasın" diye konuştu.

Parti olarak başlattıkları 'Her evden 1 oy' kampanyası hakkında da açıklamalarda bulunan Alfatlı, "Partimizin başlatmış olduğu her evden 1 oy kampanyasını esas alarak ve sizlerin samimiyetine dayanarak her evden bir oy istiyoruz. Seçimlerde Cumhurbaşkanının bir oyu var, Başbakanın da bir oyu var, sizlerinde bir oyu var. Vereceğiniz oylarla partimizin seçim barajı ile alakalı bir sıkıntısı olmayacaktır ve mecliste layığı ile çizgilerimizden sapmadan ilkeli ve dürüst bir temsilcilik yapacağımızın sözünü veriyoruz" ifadelerini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!