Alabora olan bottakileri kurtarmak isterken canından oldu

Kırşehir'in Kaman ilçesindeki Hirfanlı Baraj Gölü'nde alabora olan bottaki 6 kazazedeyi kurtarmaya çalışan kişi yaşamını yitirdi

Alabora olan bottakileri kurtarmak isterken canından oldu

Kırşehir'in Kaman ilçesindeki Hirfanlı Baraj Gölü'nde  alabora olan bottaki 6 kazazedeyi kurtarmaya çalışan kişi hayatını kaybetti. 

Alınan bilgiye göre, Hirfanlı Baraj Gölü'nde gezintiye çıkan 6 kişinin  bulunduğu bot alabora oldu. Suda bota tutunarak hayatta kalmaya çalışan  kazazedeler bağırarak çevredekilerden yardım istedi.

İmdat çağrısına kayıtsız kalmayan bir kişi, yanına aldığı iki boş  bidonla yüzerek alabora olan botta kurtarılmayı bekleyenlerin yanına ulaştı.

Bidonları bıraktıktan sonra yeni bidonlar almak için kıyıya yönelen bu  kişi, bir süre sonra suyun içinde çırpınarak gözden kayboldu. Olay yerine  çağrılan yardım vesağlık ekibi ile köylüler başka bir tekne ile hızlıca bota  erişerek önce buradaki kazazedeleri kurtardı.

Ekipler daha sonra kazazedeleri kurtarmak isterken suda gözden  kaybolan kişiye ulaştı. İsminin Levent Oral (50) olduğu belirlenen vatandaş, ilk  müdahalenin ardından kıyıya çıkarıldı ve Kaman Devlet Hastanesine kaldırıldı.  Ardından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk  edilen Oral, tüm çabalara karşın kurtarılamadı.

Göl kıyısında güvenlik tedbiri alan jandarma ekibi, olayla ilgili  inceleme başlattı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!