Alaattin Saral tutuklandı

Afganistan'da üretilip İran üzerinden Türkiye'ye sokularak Hollanda'ya gönderilmeye hazırlanılan 80 kilo 500 gram eroin İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Silivri'de bir villada ele geçti. Eroinin 15 milyon TL olduğu belirtilirken eroinin sahibinin karton bardak fabrikası olan İ.K. ve 5 adamı yakalandı.

Alaattin Saral tutuklandı

Beykoz'da, 19 Mayıs 2016 günü Sedat Şahin'in villasında öldürülmeye teşebbüs edilmesi ve saldırıda Şahin'in kayınvalidesi Gülçin E.'nin yaralanmasıyla, Sedat Şahin ve Saral Grubu arasındaki husumet yeniden alevlemişti.

Sedat Şahin, Mehmet Şahin, Emrah Topal, Oktay Öztürk ve Serkan Şahin'in suç örgütü yöneticisi oldukları ve 3 kişinin öldürülmesinden sorumlu oldukları gerekçesiyle haklarında 3'er kez müebbet hapis cezası istenilen iddianame hazırlanmıştı.

İddianamede, Burhanettin Saral ile firari sanıklar Barış Saral ve İlyas Alaattin Saral'ın suç örgütü yöneticisi ve örgütün tüm eylemlerinden sorumlu oldukları, Sedat Şahin'in Beykoz'daki villasında Şahin'i ve kayınvalidesini öldürmeye teşebbüs suçundan 26 yıldan 40 yıla, bir kişinin öldürülmesi suçundan ise müebbet hapis cezası isteniyordu.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aranan kişileri yakalamak için çalışma yürütürken, İlyas Alaattin Saral'ın Eyüp'te bir ofiste gizlendiği yönünde bilgi almış ve düzenlediği operasyonda İlyas Alaattin Saral'ı 3 Mayıs 2018 günü gözaltına almıştı.

İlyas Alaattin Saral, Emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı adliyede tutuklanırken, ofiste yakalandığı dolap kapağı görünümlü kapıdan girilen gizli bölmenin de görüntüsü ortaya çıktı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!