Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Akün ve Şinasi sahnelerinde perde kapanmasın

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, Akün ve Şinasi sahnelerinin satışıyla ilgili AA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Akün ve Şinasi sahnelerinde perde kapanmasın

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü Lemi Bilgin, AA muhabirine, Sosyal Güvenlik Kurumu, Türk Kızılayı, Atatürk Orman Çiftliği ve Türk Hava Yollarının ortak iştiraki olan Emek İnşaat ve İşletme A.Ş'nin satışa çıkardığı Akün ve Şinasi sahnelerinin başkentin önemli sanat merkezleri olduğunu belirterek, satılmasından büyük üzüntü duyacaklarını söyledi.


Sezon boyunca iki sahnede de doluluk oranının yüzde 100 olduğunu bildiren Bilgin, bu sahnelerin satışı için açılan 2 ihaleden de sonuç çıkmadığını ve üçüncü ihalenin de olmamasını ümit ettiklerini kaydetti. Bilgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yaptığımız görüşmelerde umuyorum ki bir kez daha ihaleye açılmayacaktır ve eğer satış olacaksa da tiyatro sahneleri ayrılarak diğer bina satışa çıkacaktır. Biz de bunu bir şekilde ya alacağız ya kamulaştıracağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları olarak ya da bizim yasamız gereği Maliye Bakanlığının bize devriyle biz buna sahip olacağız. Biz derken Ankaralıları kastediyorum.''

Bilgin, ''Sanıyorum öyle lafını bile bir daha etmeyecek şekilde problem çözülür ve yeni sahneler açarız'' ifadesini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!