Akşener: Siz üzülmeyeceksiniz artık, başkaları üzülecek

İyi Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Antakya'da konuşan Meral Akşener, "Şeker fabrikalarını alanlara sesleniyorum" dedi ve cumhurbaşkanı olduğunda satışı iptal edeceğini söyledi.

Akşener: Siz üzülmeyeceksiniz artık, başkaları üzülecek

Partisinin Hatay'da düzenlediği mitingde konuşan Akşener'in açıklamalarının satır başları şöyle:

-Biraz geciktik özür dilerim ama Samandağı'ndan çıkamadık, sizi de bu mübarek günde burada beklettim. Hakkınızı helal edin. 

-Biz projeler hazırladık, muhterem dedik ki, 500 lira gençlik maaşının kaynağı ne? Ben de dedim ki, ayakkabı kutularıyla çok iş hallolur ama ben anca n'apacağım biliyor musunuz? Bakanlar, eşleri lüks arabalara biniyor ya, sizin cebinizden çıkan paralarla. 

-Yuhalamayın. Eğleneceğiz biz şimdi. Birlikte sinir bozacağız. Siz üzülmeyeceksiniz artık, başkaları üzülecek. Ben cumhurbaşkanı seçilince gençlerimize iş veremiyorduysak, sizi annelerinizin, babalarınızın karşısında boynunuzu eğmeyeceğiz. Size iş bulana kadar vatandaşlık maaşı baplayacağız. Ama abi çok kız. Söylüyorum huzurunuzda, o lük araçlara binenler, diyeceğim ki onlara: İnin oradan, inin aşağıya! Ben bunları söyledikçe damat kızmış. Benim diyor kayınpederimin öyle bir seçmeni var ki, Mars'a 4 şeritli yol yapsa bu seçmen inanır diyor. Bu, aziz milleti ne yerine koymaktır? Son çılgın proje, Mars'a 4 şeritli yol açmak. Sonra da diyor ki, bir tanesi de çıkmış tülbent müzesi yapacakmış, çok şaşırdım diyor. Damat bey, annenin başındaki tülbenti de mi bilmiyorsun sen! Ne manaya geldiğini bilmiyor musun! 

-Gazetecilerden biri bana nasıl bir Türkiye vizyonu diye sordu. Haram lokma yemeyen, bürokrasiden, siyasetten oluşmuş, yolsuzluk ve rüşvetin önüne geçmiş, istismara son vermiş, gençleri mutlu ve huzurlu, anneler ve babalar çocukları için gelecek endişesinden kurtulmuş... Çılgın projemiz yok mu dedi? Dedim en çılgını tülbent müzesi... Damat beey, bilir misiniz siz; Türkiye'nin her yerinde Şırnak'ta da, Yozgat'tada, Tunceli'de de erkekler barışmıyorsa bir kadın çıkar, alır tülbentini atar yere, herkes de barışır. Kardeşliğin sembolüdür kardeliğin. Beğenmemiş arkadaş... E beğendiremeyiz... 

-Siz 'Cumhurbaşkanı Akşener' diyosunuz ya çok kızıyor. Kızdıkça da bir başbakan gidiyor. Bir kızıyor, biri gidiyor; bir daha kızıyor, diğeri gidiyor.

-Erken seçim dediler, tamam dedik, bozuldular. "Bau, bau" gidiyorlar. Ellerinde olsa seçimi iptal edecekler. 

-Onlar ittifak kurdu her şey doğru, biz kurunca gayrımilli olduk. Sen milli ve gayrımilli ayrımını yapabilecek konumda mısın? Pirinci yok ettin, ithal ediyorsun; pamuğu, buğdayı, mısırı, pancarı hep aynı. Tarımın tamamını yok ettin, çiftçiyi tarlasına küstürdün; ondan sonra yediğimiz etler Sırbistan, Somali, Fransa, Polonya eti. Polonya'dan deli dana hastalıklı et ithal etmişler. 

-FETÖ'yle mücadelede en önemlisi yardım ve yatakçıların da yargılanmasıdır. Öyle bir sistem kuracağım ki, askeriyeye, polise, yargıya ne FETÖ, ne KETÖ giremeyecek!

-Yüzüğünü gösterip bir gün Erdoğan zengin olmuşsa bilin hırsızlık yapmıştır dedi. Ben demiyorum, kendisi söylüyor muhteremin!

ŞEKER FABRİKALARINI ALANLARA SESLENDİ

Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"500 lira vatandaşlık maaşına abi çok kızdı, nereden bulacaksın dedi. Kiralık lüks araçlara binenler, çoluk çocuk herkes biniyor. İnin aşağı diyeceğiz. Ben bunları söyledikçe bir baktık damat kızmış. 

Cumhurbaşkanı seçilince saraya gitmeyeceğim. Çankaya'ya gittiğimde (hediye verilen) tülbentlerle müze açacağım. Damat kızmış, benim kayınpederimin öyle bir seçmeni var ki Mars'a 4 şeritli yol yapacağım dese bu seçmen inanır diyor. Bu aziz milleti ne yerine koymaktır. Son çılgın proje Mars'a 4 şeritli yol yapmak. 

Tekel'i, TÜPRAŞ'ı, Petkim'i sattın. En son şeker fabrikalarını sattın. Her yerde uyarıyorum. Şeker fabrikalarını satın alanlara sesleniyorum. Sakın elini fabrikanın içine uzatmayın. İşçi çıkarmayın, kupon arazi haline getirmeye çalışmayın. O fabrikaların satışını iptal edeceğim.

Seçime girmemizin önüne engel çıkardılar. 24'üne alınması İYİ Parti'nin seçime girememesiymiş. Kılıçdaroğlu'na huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. 15 milletvekili arkadaşımla bu üç kağıdı aştık. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!