Akşener: Seçilir seçilmez Suriye ile ilişkileri...

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "Seçilir seçilmez Suriye ile ilişkileri düzeltip mültecileri sağ salim göndereceğim" dedi.

Akşener: Seçilir seçilmez Suriye ile ilişkileri...

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda 70'den fazla ili ziyaret eden Akşener'in, sıradaki durağı Kars. Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya gelecek Akşener'i on binlerce Karslı büyük bir coşku ile karşıladı.

Alanın hınca hınç dolu olduğu mitingde kadınların ve gençlerin yoğun katılımı dikkat çekerken, açılan pankart ve dövizler renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Alanda sık sık "Cumhurbaşkanı Meral Akşener" ve "Gençlerin umudu Akşener" sloganları atıldı.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sahneye gelen Akşener, kadınların kendisine uzattığı tülbentleri topladı. Yağan yağmura rağmen bekleyen kalabalığa teşekkür ederek sözlerine başlayan Akşener, "Alllah bizi size karşı mahcup etmesin" dedi.

Öte yandan Akşener "Seçilir seçilmez Suriye ile ilişkileri düzeltip mültecileri sağ salim göndereceğim" sözlerini kullandı.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Sizler tehdit ediliyorsunuz. Bizim yanımızda olduğunuz için çocuklarınızla tehdit ediliyorsunuz. Ama bütün bunlara rağmen 24 Haziran'da kazanan biz olacağız.

Kars'a uçakla gelirken misafirlerimiz vardı. Kars'ın siluetini gören herkes "Burası İsviçre'den güzel" dedi. Türkiye'mizin potansiyeli güzellikleri çoğu ülkeye bedel ama bugüne kadar bunları yeterince değerlendiremedik. İşsizlik almış başını gitmiş iyi eğitimli gençlerimiz işsiz. Kars'a yatırım sıfır. Hayvancılık bitirilmiş. Süt ürünlerinin merkezi burası olması gerekirken birilerinin çabasıyla bir yerlere yetersiz de olsa gelebilmiş."

"İNSANLAR ÇALIŞA ÇALIŞA BATIYOR"

"Perişan edilmiş bu ülkeyi kalkındırabilir miyiz? diye sordum arkadaşlarımıza değil kalkındırmak, koştururuz dediler. Şuan ülkede israf var yolsuzluk var. Emekli zor durumda yılda iki kere bayram ikramiyesi vereceğim dedim bunun üzerine hamle yaptılar. Dağıtmaya kalktılar onu da beceremediler. Kimine eksik yatırdılar. Asgari ücreti vergiye dahil etmeyeceğiz dedik. İnsan odaklı bu çalışmalarımızı sıraladık bize "kaynak nerede?" diye sordular.

Ben seçilir seçilmez bindikleri o arabalardan indireceğim ve kiralama ücreti olan 8,5 milyar TL cepte. TRT'yi satacağım bir sürü ahmağı orada zengin ediyorlar. Oranın satışından gelen parayı da koyun cebe.

Toplanan vergiler var anlayacağınız kaynak çok. Yıllık 50 milyar dolar sanayi yatırımı yapacağız gençlerimiz iş bulsun diye. Türkiye üreten bir ülke haline gelmeden bu davamızdan vazgeçmeyeceğiz.

İnsanlar çalışa çalışa batıyor. Size söz veriyorum tarımı beş yılda kendine yeter hale getireceğiz. Koskoca Amerikan çiftçisi 2 TL'ye mazot kullanıyor. Türkiye'de mazot 6 TL süt 1 TL, çiftçi kazanabilir mi? Biz geldiğimizde bu düzene dur diyeceğiz.

"BU ÜLKEYİ KALKINDIRACAĞIZ"

"Kadınlar yola düştü mü sonucun ne olduğunu İstiklal Savaşı gösterdi zaten. Bu ülkeyi kalkındıracağız."

Yoğun yağmurun vatandaşları ıslatmasına gönlü razı gelmeyen Akşener, sözlerini kısa tutarak milletvekili adaylarını sahneye davet etti. 24 Haziran seçimleri için oy isteyen Akşener, daha sonra sözlerine son verdi.

'SEÇİLİR SEÇİLMEZ 'İNİN' ARABALARDAN DİYECEĞİM'

Seçimlerde hem milletvekilliği, hem de cumhurbaşkanı için oy isteyen Akşener, işsizliğin başını alıp gittiğine vurgu yaptı. Kentte hayvancılığın geriye gittiğini belirten Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu seçime giderken ekonomik hesap yapmak durumundayız. Yuvarlarsak 2,5 trilyon dolar kasaya girmiş oldu. İşsizlik rakamı yüzde 11'e çıktı. Kars'a fabrika yapıldı mı, hayvancılık ileri gitti mi? Üniversite, lise mezunu gençlerin iş bulabilecekleri alanlar açıldı mı? Sonuç itibariyle bu 2,5 trilyon dolar nereye gitti? Yandaş müteahhidin cebine gitti. Havaalanına yaptırdılar, müşteri garantili şehir hastanesi yaptırdılar. Tüp geçit yaptırdılar, siz borçlusunuz, devlet borçlu. 2,5 trilyon dolar nereye gitti belli değil. Haram zıkkım olsun. Şimdi ben bu partiyi kurarken ekonomi kurmaylarımı topladım. Bir soru sordum; 'Perişan edilmiş ülkenin ekonomisini kalkındırabilir miyiz?' diye. Dediler, 'Bırak kalkındırmayı koşturabiliriz.' Türkiye'nin potansiyeli, kaynakları müthiş, sadece aşırı israf, aşırı yolsuzluk, aşırı rüşvet var. Bunun önünü kestiğimiz zaman bu ülke kalkınır. 'Peki' dedik, yola çıktık. Ben gençlere bu devletin iş vermesinin görevi olduğuna inananlardanım. Gençlerimize iş ve istihdam yaratmak zorundayız. 'Gençlerimize, iş bulamamış çocuklarımıza ayda 500 lira vatandaşlık maaşı vereceğim' dedim. Emekli zor durumda, yılda iki kere bayramda bin 500 lira iyi bayramlar ikramiyesi vereceğim' dedim. Enteresan bir iş oldu biner lira ikramiye hayata geçirdiler. Kimine 500, kimine 750, kimine hiç yatmadı. 'İlaç ve katkı paylarını kaldıracağız, asgari ücreti vergiden muaf tutacağız, çiftçilerin elektrik parasını, faizlerini sileceğiz' dedim. 'Kaynak nerde?' diye sordular. Anlatmaya başlayınca 'tık' diye kalındı. Birinci kaynak lüks arabalara biniyor. Bakanlar, damatlar, eşler vesaire bir arabanın kirası 25 ile 28 bin lira arası. Aylık dolayısıyla 8 milyar Türk lirası tutuyor. Bu araç kiralarının parası bütçenin yüzde 1'i. Seçilir seçilmez onlara diyeceğim ki 'inin arabalardan' ve 8 milyar Türk lirası cepte. TRT'yi satacağım. Yıllık 2,5 milyar Türk lirası sizin cebinizden giden masrafı var. Bir sürü ahmağı zengin ediyorlar. Onun satışından elde edilen parayı da koyun."

'KAYNAK ÇOK'

Türkiye'de 4 milyon Suriyeli olduğunu ifade eden Meral Akşener, "Erdoğan gitti, Suriye'nin iç işlerine karıştı, 4 milyon göçmen oldu. Seçilir seçilmez Suriye ile ilişkileri düzeltecek, mültecileri esenlikli bir şekilde memleketlerine göndereceğim. 150 milyar Türk Lirası oraya harcanmış, onu da koyun cebinize. Kaynak çok. Her yıl 50 milyar dolarlık sanayi yatırımı yapacağım, gençler iş bulsun diye. Tarım, hayvancılık çökmüş. Kars'ı hayvancılık ve süt ürünlerinin merkezi yapacağız" diye konuştu.

'BU ZİHNİYETİ 24'ÜNDE İNŞALLAH EVİNE GÖNDERECEĞİZ'

Dünyada bundan sonra iki savaş çıkabileceğini söyleyen Meral Akşener konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biri su, biri gıda savaşı. Türkiye 9 milyar dolarlık tarım ürünü ithal ediyor. Sarımsaktan soğana, mercimeğe, nohuda, buğdaya kadar her şey var. 9 milyar dolar ithal ettiğiniz zaman 1 milyon kişi tarımdan çıkmış demektir, 1 milyon işsiz var demektir. Tarım üretimi gayrı safi milli hâsılanın içinde 85 milyar dolar iken, 18 milyar dolar azalmıştır. Bu da 1,16 milyon insan işsiz demektir. Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez, tarımı 5 yılda yeter ülke haline getireceğiz. Mazotu, yemi, elektriği, ilacı dünya nasıl yapıyorsa, biz de çiftçimizi o noktaya getireceğiz. Amerikan çiftçisi 2,2 Türk lirasına mazot kullanıyor, 6 liraya siz kullanıyorsunuz. Daha ucuz ürün olur mu? Elbet olmaz, mazot 6, süt 1 lira. Dolayısıyla Kars'ı fakirliğe, yoksulluğa mahkûm eden bu zihniyeti 24'ünde inşallah evine göndereceğiz. Bu ülkeyi kalkındıracağız, tarımda üreten, sanayide üreten, çiftçisini destekleyen, gencine iş bulan, israfı önlemiş, yolsuzluğu ve rüşveti ortadan kaldırmış Türkiye halinde koşturacağız. Bu ülke koşacak inşallah."

'İKİ ŞAPKAM VAR'

Merak Akşener, yağmur altında kendisini dinleyenlere, "Sizi fazla ıslatmadan, benim iki şapkam var. Biri İYİ Parti Genel Başkanı şapkam, milletvekili adaylarımıza oy istiyorum. İkincisi cumhurbaşkanı adayı şapkam. Kendim için de oy istiyorum. Milletvekili adaylarımıza sizden oy istiyorum. Hepsi burada ikamet ediyor, sizin evlatlarınız. Ben de kendimi size emanet ediyorum. Allah bizi utandırmasın inşallah. Başaracağız" diyerek konuşmasını tamamladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!