Akşener'in konuşmasında flaş iddia: Bizi tehdit ediyorlar

Vatandaş, Akşener konuşurken korkutucu bir iddiayı gündeme getirdi. İYİ Parti Genel Başkanı konuşmasını kesip, dinledi ve "Hesabını soracağım" dedi. İşte o iddia:

Akşener'in konuşmasında flaş iddia: Bizi tehdit ediyorlar

Meral Akşener, Kahramanmaraş'ta konuşurken, kendisini izleyen partililerden biri bağırarak önemli bir iddiada bulundu. Akşener konuşmasını yarıda keserek, vatandaşın bu iddiasını kürsüden şöyle tekrarladı:

"Arkadaşımız diyor ki, imza vermeye gidiyoruz. Bizi tehdit ediyorlar. Bürokrat yetkili, 'Attığınız imzanın sonucuna katlanacaksınız' diyormuş."

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, bu iddiayı tekrarladıktan sonra, "Bunlar korkaklar. Korkaklara, bürokratlara sesleniyorum. Bu iktidar sizi ortada bırakır. Öylece ortada kalırsınız. Bu işi sonuna kadar takip edeceğim. Kimseyi imza veriyor diye tehdit edemezsiniz" dedi.

İMZA VERENLERLE TARTIŞAN POLİSE DE İNCELEME BAŞLATILDI

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili Kartal'daki Anadolu Adliye'sinde bir Polisin imza atanlarla tartıştığı iddialarıyla ilgili de inceleme başlatıldığı öğrenildi. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce başlatılan incelemenin sürdüğü belirtildi.

Akşener konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

100 bin imza ile cumhurbaşakanı adayı olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kahramanmaraş İl Başkanlığı binası açılışı için geldiği kentte kalabalığa seslendi.

Sütçü İmam'ın torunlar, Kahramanlar şehri Kahramanmaraş'ta sizlerin arasında olmaktan mutluluk duyuyorum.

Biz teşkilatlarımız tamamladık. Bu cesur insanlar kongreleri tamamlayıp teşkilatlarımız tamamladılar. Sararay'ın yancısı erken seçim istedi. Bu beyler bu kararı alınca 'biz varız' dedik.

Sonra birden bire bu beyeler erken seçimin müsebbibi bizmişiz gibi ortaya çıktılar. Hadi oradan be! Yahu seçimi siz istediniz neden çünkü siz bu ülkeyi yönetemiyorsunuz.

Ben sözümün eriyim halkımın isteği ile aday olacağım dedim. Televizyonlar köşe yazarı 'bu iş olmaz ertesi gün grup kararı ile aday olur' dedi. Ben yine söylüyorum ben halkımın imzasıyla aday olacağım.

Erdoğan, sen ittifakta uzmansın önce PKK ile çözüm ittifak yaptın, sonra FETÖ ile çukur ittifakı yaptın yargıyı emniyeti ele geçirdin sonra ABD ve Rusya ile ittifak yaptın. Kimisine eyy dedin ama ardından da Elbistan Şeker fabrikasını sattın. Pensilvanya'yı yol edenler Almanya'yı yol edenler bize laf söyleyemez

Şeker fabrikalarını satın alanlar 24 Haziran'a kadar o fabrikaların içine sakın elinizi sürmeyin. 24 Haziran'dan sonra o fabrikaları geri alıp sahiplerine teslim edeceğiz.

Benzinin artması FETÖ'nün işi doların artması FETÖ'nün işi ulan ne FETÖ'ymüş be. İmzacılara FETÖ'cü dedirtmem buna müsaade etmem.

Şimdi bunlar haram yiyor bunu diyecek bir şey yok. Haram yiyenin edebi ortadan kalkar. O haram yiyen babalar ve çocukları bu mazlumların ahında boğulacak.

Bu kadar üniversite açtın niye bu kadar gence iş bulmuyorsun. O öğretmenlik mezunu çocukları neden atamadınız onları neden intiharın eşiğinine getirdiniz. İntihar eden kızımızla bile dalga geçtiler.

Biz bu ülkeyi yönetmek için geliyoruz. Kadına uzanan elleri kırmak için geliyoruz. Bu işini yapmayan yöneticilerden hesap sormak için geliyoruz.

Allah bizi utandırmasın haram yemeyi bize nasip etmesin. Bir gün aranıza geldiğimde

Şİmdi sizden bir isteğim var sandıkları biz koruyacağız biz kontrol edeceğiz. Siz de bizi kontrol edin bunu gençlerden ve kadınlardan rica ediyorum. Teşkilatlarımızı ve bizi kontrol edin.

İmza vermek için hangi adaya olursa olsun ilgili şahıs "atın imzanı sonuçlarına katlanacak mısın?" diyormuş ilgili şahıs bunun cevabını alacaksınız. Geçmişte hep aldınız bundan sonrada alacaksınız. Bürokratlara sesleniyorum siyasilerin ağzına bakmayın. Yarın yanınızda bulamazsınız onları.

"BU SEÇİMİN MÜSEBBİBİ"

Suriye, Irak karmakarışık... Güneyde ABD ile komşu olduk. Bu gizlemek için, seçime gidiyorlar. Dolar aldı başını gitti. En son sorduğumda 4,24'tü. Mazot 5 buçuktu. Euro 5'i geçti, sonuç itibari ile ekonomiyi de yönetemiyorlar.

Bu seçimin müsebbibi bu arkadaşların yönetememesi... Dün bir grup önemli ekonomist ile toplantı yaptım. Ekonomiyi nasıl yöneteceksin. Devlet olarak sadece gözetici olacağız, haksız rekabeti ortadan kaldıracağız, hukuku, adaleti tesis edeceğiz. Eşim, çocuğum sizi arayıp para istemeyecek dedim.

Mazota zam geliyor, elektriğe zam geliyor, doğal gaza zam geliyor. Üreticiye zam gelmiyor. Şeker pancarlarını satıyorlar. En son Tillerson geldi, eeyyyt Amerika gitti, buyur abi geldi. 

Bunlardan biri de Elbistan'daki fabrika... Bu fabrikaları alanları uyarıyorum. Sakın ola ki işçi çıkarmaya kalkmayın. 25 Haziran'da bu fabrikaları geri alıp, millete vereceğiz. Şimdiden söylüyorum.

Her şeyi özelleştirdiler. 74 milyarlık özelleştirme yaptı. Bu para ne oldu? Size mi döndü? Yok.

Gençlerin işi yok gücü yok, cebinde 5 lira var. Çocuklar okumuş, üniversite bitirmiş hiçbir şey yok. Bunun vebalini nasıl ödeyecek misiniz?

Bakanların bir baltaya sap olamamış çocuklarının evinden 2 buçuk milyon çıkıyorsa, bu vebal peşinizi bırakmaz. Biz bakan çocuklarının değil vatan çocuklarının yanında olacağız.

Benzinin artması FETÖ işi, zamlar FETÖ işi... Ulan ne FETÖ'ymüş be!

Hani milletin adamıydın... Hadi toplayın imzalar. Korkak tavuklar sizi...

Amerikan çiftçisi 1 buçuk liraya mazot kullanıyor. Benim çiftçim 5 buçuk liraya mazot alıyor. Kullandırın 1 buçuk liraya çiftçiler nasıl uygun fiyata satıyor görelim.

Haram lokma yiyende edep, haya kalmaz. Bu ülkede sorular çalındı, FETÖ'cüler çaldı amenna. Çalınan sorularla hakları gasp edilen bir sürü çocuklarımız var. Kendi çocuklarınız bedavadan maaş alıyor. Bu vatan çocuklarının hiçbir hakkı yok. Her yere üniversite açtın. Madem atamayacaksın, niye açıyorsun bu kadar okulu. İnsanlığınızı da mı kaybettiniz, gariban ve fukara ile dalga geçtiniz.

"BU MİLLETİ KORKUTMAYA ÇALIŞANLAR"

Kibirlenme sayın Erdoğan, senden büyük Allah var, senden büyük millet var.

Haram yiyeceklerden olacaksam Allah bana hiçbir şey nasip etmesin.

Tehdit ediyorlar... Attın imzayı sonuna katlanacak mısın? Bu milleti kim korkutmaya çalışıyorsa, misliyle karşılığını almıştır. Buradan bürokrasiye sesleniyorum. Siyasetçiler sizi dımdızlak bırakır. Siyasetçinin kulu olmak yerine, memur olun. Hiçbirinin peşini bırakmayacağım, yanına bırakmayacağım. Sandıklara sahip çıkacağım. Kadınlara ricamdır sandıkları koruyun. Diğer yerlerde yapacakları abudik gubidik işlerde, başlarına geçirmezsem Meral Akşener değilim. Ben sadece kendime istemiyorum. Diğer adaylarımıza imza atmanızı istiyorum, Temel Bey'e de diğer adaylara da..."

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!