Akşener'den Abdullah Gül açıklaması

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, önemli değerlendirmelerde bulundu. Seçim çalışmaları hakkında bilgiler veren Akşener, gündemdeki pek çok soruya da yanıt verdi.

Akşener'den Abdullah Gül açıklaması

Seçim çalışmaları kapsamında düzenlediği mitinglere bir gün ara veren İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu.

Cumhurbaşkanı adayı Akşener, gündeme ilişkin ve seçim çalışmaları hakkında önemli değerlendirmelerde bulunuyor.

Medyanın kendisine karşı tutumuna yönelik soruya Akşener, "O meydanlar doluyorsa, o şehir sizi konuşur, 'kadın geliyor, iyi parti geliyor' deniyor. Dolayısıyla bu işi o yolla çözüyorsunuz. Ama vatandaşın bilgi alma hakkı ortadan kalkıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı Akşener'in açıklamalarının satır başları şöyle:

"Bizim kitlelerimiz farklı. Sürekli kaybetmekten kendini kötü hissettiren seçmene İnce kendini iyi hissettirdi. Ama benim hitap ettiğim kitle merkez sağın muhafazakar kitlesi. Bir gaz kaçırma söz konusu değil. Sadece CHP seçmeninin mutlu olduğu bir süreç bu. CHP'nin altı oka evet basacak seçmeninin söylense de verdiği yer partisidir. CHP içinde yer alan Batıdaki merkez sağ seçmen bizde duruyor.

"BU ŞEHİRLERDEN MİLLETVEKİLİMİZ ÇIKACAK"

İç Anadolu'da Selçuklu coğrafyası dediğimiz alanda şaşırtıcı sonuçlarımız var bizim. Selçuklu coğrafyasında göreceksiniz, her türlü iddiaya varım, her şehirden milletvekili çıkacak.

"BUNU BİLMEK ZORUNDAYIZ"

Ben TİKA'yı kapatacağımı söylemedim. TİKA'nın 4 milyar doları nerede harcadığını bilmek zorundayız. Bunu bileceğiz.

ABDULLAH GÜL AÇIKLAMASI

Sayın Gül ile ilgili bir menfi düşüncem yok. Sayar ve severim. İlan ettiğim adaylığımı geri çekmeyeceğimi söylemiştim. Ama Sayın Gül'ün Saadet Partisi'nin adayı olmasını isterdim. Ben netice itibariyle yüz bin imza ile aday oldum. Eğer milletimiz bu imzaları vermeseydi, aday olmayacağımı da ilan etmiştim. Millete olan güvenim beni mahcup etmedi.

"KERİM ÇORAKLI BU YÜZDEN İÇERİDE"

Kerim Çoraklı, Ankara il başkanlığının resmi sigortalı çalışanı. Tanıdığım sevdiğim bir genç. Kerim, 17-25 Aralık'tan sonra Bahçeli'nin söylediği sözleri Tweet haline getirip attığı için içeride.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ İLE ANISINI PAYLAŞTI

Sayın Selahattin Demirtaş, Sayın Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı döneminde partilerimizin görevlendirmesiyle ben meclis başkan vekiliydim o da HDP'nin grup başkan vekiliydi; biz Çin'e gittik. Selahattin Demirtaş döndü bana dedi ki, 'Sayın Başkan, senin polislerin beni hukukta okurken bir dövdüler bir dövdüler' 'kaç tarihinde' dedim; '1987' dedi. 'Ben o zaman Kocaeli'nde henüz doktorasını yapmaya çalışan bir şahıstım.

Özel uçakla gezdiğim söyleniyor, bu doğru değildir.

"İKİNCİ TURA BEN KALIYORUM"

İlk turda göreceksiniz ki seçmen sağ duyulu, irfanı yüksektir. Ben ikinci tura kalıyorum. Bunu bana hem anketler hem saha söylüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!