Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Akşam'ı almaktan vazgeçtiler

Cengiz-Kolin-Limak Grubu TMSF yönetimindeki Türkmedya Grubu'nu satın almaktan vazgeçti.

Akşam'ı almaktan vazgeçtiler

TMSF'nin el koyup Kolin-Limak-Cengiz ortaklığına satılan Çukurova Grubu'na ait Türkmedya'da Akşam, SkyTürk, Alem FM ve Alem Dergisi bulunuyordu. Üçlü, 19 Temmuz'da 60 milyon dolara medya grubunu satın alacağını açıklamıştı.

Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir,yaptığı kısa açıklamada "Üç ortak olarak bu kararı aldık. Satın alma planını devam ettirmeme kararı aldık. Bu konuda daha fazla açıklama yapamayacağım. Şunu söyleyebilirim ki, devam etmeme kararı aldık" dedi.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, satın alma kararının ardından yaptığı açıklamada Limak olarak zaten uzun süredir medyaya girmek istediklerini ifade etmişti. Özdemir, Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz'den de kendilerine böyle bir teklif gelince olumlu yaklaşıp ortaklığı kabul ettiklerini söylemişti.

TMSF EL KOYMUŞTU

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu'nun kamuya olan borçlarından dolayı grubun medya şirketlerine Mayıs ayında el koymuştu. Bu kapsamda Akşam Gazetesi ve Sky360 televizyonu da 24 Mayıs'ta TMSF yönetimine geçmişti.

TMSF yönetimine geçtikten sonra Akşam'ın Genel Yayın Yönetmenliği'ne İsmail Küçükkaya'nın yerine 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Ak Parti'den Bursa milletvekili seçilen Mehmet Ocaktan getirilmişti.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!