AKPM, 24 Haziran seçimlerine gözlemci gönderiyor

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini izlemek üzere Türkiye'ye 33 kişilik heyet göndereceğini açıkladı.

AKPM, 24 Haziran seçimlerine gözlemci gönderiyor

Ukrayna'dan Olena Sotnyk'in başkanlığındaki 33 kişilik AKPM heyeti, 22 Haziran'da geleceği Türkiye'de cumhurbaşkanlığı adayları ve parti liderleri ya da onların temsilcileriyle görüşmeyi de planlıyor.

YSK ve RTÜK'ün başkanları ve üyeleriyle görüşmeyi, medya ve sivil toplum temsilcileriyle biraraya gelmeyi de programına alan AKPM heyeti, ardından 24 Haziran'da seçimlerde gözlemcilik yapacak ve 25 Haziran'da Türkiye'den ayrılacak.

Avrupa Konseyi'nin bağımsız hukuk uzmanlarından oluşan grubu Venedik Komisyonu'nun bir üyesi, ziyaret boyunca hukuki destek sağlayacak.

AKPM heyeti, ayrılmadan önce, pazartesi öğleden sonra Ankara'daki Sheraton Hotel'de bir basın toplantısı düzenleyerek izlenimlerini paylaşacak.

Daha önce Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Meclisi (AGİT PM) ve AGİT Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi, seçim için Türkiye'ye gözlemci göndereceğini açıklamıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!