AKP'YE KARŞI RİZE'DE İLGİNÇ KOALİSYON

Rize'de AKP'ye karşı bir koalisyon görüntüsü hakim. Mesut Yılmaz'ın CHP'yi desteklemek için bir şartı var.

AKP'YE KARŞI RİZE'DE İLGİNÇ KOALİSYON

CHP'nin 25 Mart Cuma günü sona erecek milletvekili genel seçimlerine yönelik aday adaylığı sürecinin beşinci gününde, başvuru sayısı 2 bin 500 bini aştı. "Etik sözleşmesi"ni imzalamaları istenen aday adayları, ilginç sorular içeren bir de form dolduruyor. Bu arada partide aday adaylığı da ilginç gelişmelerle sürüyor.

ADAY OLMAYACAK CHP'Yİ DESTEKLEYECEK
Vatan Gazetesi'nin haberine göre, bu seçimde aday olmayacağı öğrenilen Rize Bağımsız Milletvekili ve eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın CHP Rize il teşkilatı ile görüşmesinde seçimlerde Murat Karayalçın'ın Rize'den aday olması durumunda desteklemek istediğini bildirdi. Yılmaz'ın bu kararı Kılıçdaroğlu'na iletildi. Kılıçdaroğlu da dün Karayalçın'ı çağırarak "Rize'den aday olup olmak istemediğini" sordu.

KARAYALÇIN RİZE DEDİ AMA..
Karayalçın ise tercihinin Ankara'dan yana olduğunu, ancak görev verilmesi durumunda Rizelilere hizmet etmekten de onur duyacağını ifade etti.

Bu arada Merkez sağdan DP ve ANAP kökenli bir çok isim 12 Haziran seçimleri için AK Parti ve MHP'den aday adayı olmayı tercih ederken, merkez sağın duayen ismi DP eski Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, önümüzdeki günlerde Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecek.

CİNDORUK: GÖNÜL RAHATLIĞIYLA CHP VE MHP'YE OY VEREBİLİRSİN
Randevu talebinin Cindoruk'tan geldiği, Kılıçdaroğlu'nun da olumlu yanıt verdiği, ancak görüşme gününün netleşmediği öğrenildi. Halefi Namık Kemal Zeybek'in "DP'nin eksenini kaydırdığını" savunan Cindoruk'un yaptığı görüşmelerde "Artık DP'liler gönül rahatlığıyla CHP ya da MHP'ye oy verebilirler" şeklinde açıklamalar yaptığı kamuoyuna yansımıştı. 

EN SON HABER.COM

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!