Akkuş: Bursa Nutku'na döneceğiz

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve İl Başkan Yardımcıları Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun'u BAOB Hizmet Biriminde ziyaret etti. Ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette konuşan Akkuş, gelecek seçimlerde sonuçları sandık bazlı takip edeceklerini belirterek; "Eğer sonuçlarda biz öndeysek ve yine kaybetmiş gibi gösteriliyorsa biz sokağa çıkacağız. Bursa Nutku'na döneceğiz" dedi.

Akkuş: Bursa Nutku'na döneceğiz

İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve İl Başkan Yardımcıları Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun'u ziyaret etti. Ziyarette yaptığı konuşmada ülkenin genelini kapsayan kara bir tablo olduğunu belirten Hüseyin Akkuş, parlamenter sistemin başkanlığa doğru bir süreç izlediğini ifade ederek; "Bir kişinin iki dudağı arasında başbakanlar, belediye başkanları gitti. Sadece baronun, birliklerin kurtuluşu değil Türkiye'nin kurtuluşu önemli. Biz ortak değerlerde birleşebilecek miyiz bu önemli. Hayır bileşenleri olarak 16 Nisan referandumunda sandıklara sahip çıkamadık. Ama biz bir ekip kuracağız. 17 ilçeden gelecek tüm sonuçları sandık bazlı olarak takip edeceğiz. Eğer sonuçlarda biz öndeysek ve yine kaybetmiş gibi gösteriliyorsa biz sokağa çıkacağız. Bursa Nutkuna döneceğiz. O yüzden hiçbir yere aday değiliz. Bu konuda da sizden destek bekliyoruz. Önümüzdeki süreçte bir çalıştay planlıyoruz. Sizden de kadro bekliyoruz, önümüzdeki süreci yönetecek kadroların bu çalıştaylardan çıkmasını istiyoruz" dedi. Bütünşehiri kazanacaklarını vurgulayan Akkuş sözlerini şöyle tamamladı: "Eşimizin dostumuzun belediye başkanı ya da meclis üyesi olmasını istemiyoruz. O yüzden bu çalıştaylarda Bursa ile ilgili söyleyecek sözü olan arkadaşları bekliyoruz."

YANIMIZDA OLDUĞUNUZU BİLİYORUZ

Baro Başkanı Av.Gürkan Altun Bursa Barosu'nun tarihçesinden söz ederek, 1909 yılında kurulmuş köklü bir baro olduğuna dikkat çekti. Baroların kapatılmaya çalışıldığını belirten Altun; "Türk Tabipler Birliği'nin çok doğru açıklamasının ardından Baro da hedef haline geldi. Kapatmak için çalışma yapıldığını biliyoruz" dedi. "Demokrasi hepimizin özlemi" diyen Altun sözlerini şöyle tamamladı: "Bizde şöyle bir şey var, sandıklarla ilgili olumsuz bir söz yayıldığında hepimiz pes edip dönüyoruz. 16 Nisan'da da böyle oldu. Sandık güvenliğiyle ilgili biz de bir yapı kurduk ve sonuna kadar takip ettik. Bize görev vermiyorlar, yetki verilmediği için o alana giremiyoruz ama bilgi veriyoruz. Uygulamada hepimiz sınıfta kaldık. Ama 2019'da buna izin vermemeliyiz. CHP'de de çok değerli hukukçular var. Onların öncülüğünde bir hukuk birimi kurulabilir, varsa büyütülebilir. Biz de her zaman yanınızdayız. Sizin de yanımızda olduğunuzu biliyoruz."

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!