Akın İpek'in bireysel başvurusuna ret kararı

Anayasa Mahkemesi İkinci Bölümü, FETÖ firarisi Akın İpek'in bireysel başvurusunda ihlal tespit etmedi.

Akın İpek'in bireysel başvurusuna ret kararı

Anayasa Mahkemesi İkinci Bölümü, Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) finansörü olmakla suçlanan Koza Holding eski sahibi firari  Hamdi Akın İpek'in bireysel başvurusunda ihlal olmadığına karar verdi. 

FETÖ çatı davasının firari sanığı, Koza Holding eski yöneticisi Hamdi  Akın İpek, "terör örgütü yöneticiliği, terörizmin finansmanı, zimmet ve terör  örgütü propagandası yapmak" suçlarından hakkında başlatılan ceza soruşturması  sırasında verilen, arama, el koyma ve kayyum atama kararları nedeniyle adil  yargılanma ve mülkiyet hakları ile ifade ve basın özgürlüğünün ihlal edildiği  iddiasıyla Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulundu.

İpek'in bireysel başvurusu, Anasaya Mahkemesi İkinci Bölümünce ele alındı.

Yüksek Mahkeme, İpek'in, adil yargılanma, ifade ve basın özgürlüğünün  ihlal edildiği iddialarını "kabul edilemez" buldu.

Mülkiyet hakkının ihlal edildiği iddiasını ise "kabul edilebilir"  bulan heyet, yaptığı inceleme sonunda, İpek'in mülkiyet hakkının ihlal  edilmediğine karar verdi.

Anayasa Mahkemesi İkinci Bölümünün gerekçesi daha sonra yazılacak.

FETÖ çatı davasının firari sanığı Koza Holding eski yöneticisi Hamdi  Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek'in de aralarında  bulunduğu 45 sanığın yargılandığı Koza İpek Holding davasının da sanıkları  arasında bulunuyor. Firari Akın İpek hakkında yakalama kararları bulunuyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!