Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

AKİMED'den Akarkaya'ya ziyaret

Aktif İnternet Medyası Derneği (AKİMED), internet medyasının sorunları ve çözüm yolları konusunda düzenlemeyi planladığı Çalıştay'ın hazırlıklarına başladı. Özcan Yazıcı başkanlığındaki AKİMED yönetimi Çalıştay'la ilgili görüş alışverişi ve ortak çalışma için Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Bursa İl Müdürü Kadir Akarkaya'yı makamında ziyaret etti.

AKİMED'den Akarkaya'ya ziyaret


Ziyarette, Aktif İnternet Medyası Derneği'nin kuruluş süreci ve Bursa'daki internet medyasına ilişkin bilgiler veren AKİMED Başkanı Özcan Yazıcı, yapmayı planladıkları Çalıştay'ın, internet medyası konusunda önemli bir çalışma olacağını söyledi. İnternet medyasına ilişkin yasal düzenlemenin uzun süredir beklemede olduğunu kaydeden Yazıcı, yasal boşlukların birçok sorunu da beraberinde getirdiğine dikkat çekti.
Yazıcı, düzenleyecekleri Çalıştay'a Bursa merkezli internet haber portalı, yerel ve ulusal medya, ajanslar ile kamu kurumları basın halkla ilişkiler birimleri ve mesleki kuruluşların temsilcilerinin katılacağını bildirdi.
Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Kadir Akarkaya da AKİMED'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, internet medyasının sorunları ve çözüm yolları konusunda birlikte bir çalışma yapmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.
İnternet medyasının geleneksel medyayı zorladığına dikkat çeken Akarkaya, Bursa'da düzenlenecek bir Çalıştay'ın örnek teşkil edeceğini dile getirdi. Çalıştay'ın sonuçlarının ilgili makamlara iletilmesinin önemli olduğunu ifade eden Akarkaya, basın-yayından sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da Bursa Milletvekili olmasının avantaj olduğunu söyledi.
İnternet medyasının yasa konusunda ağırlığını koyması gerektiğini vurgulayan Akarkaya, AKİMED'in bu konuda önemli bir rol oynayabileceğini sözlerine ekledi.

AKİMED'den Akarkaya'ya ziyaret AKİMED'den Akarkaya'ya ziyaret AKİMED'den Akarkaya'ya ziyaret
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!