Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Akil İnsanlar'dan sonra şimdi de 'Akil Vekilller'

Çözüm sürecinde Akil İnsanların çalışmalarından memnun kalan AK Parti, bu süreçte buna paralel bir vekil yapılanmasını da gündeme aldı.

'Akil İnsanlar'dan sonra şimdi de 'Akil Vekilller'

AK Parti Merkez Karar Ve Yönetim Kurulu'nun beş saat süren toplantısında çözüm sürecinde Akil İnsanların on günlük çalışmaları değerlendirildi.


Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın raporunda Akil İnsanlar Komisyonu çalışmalarının beklendiğinden iyi gittiği vurgulandı.

Bazı MKYK üyeleri Akil İnsanların yapılanmasına paralel bakan ve milletvekili yapılanmalarının oluşturulmasını önerdiler. Zaten bazı bölgelerde çözüm süreci için heyetler oluşturup temaslarda bulunan AK Parti bu temasları Akil İnsanlar heyetinin paralelinde yapılanmayla sürdürme konusunda karar aldı.

Ak Parti'nin Akil İnsanlar raporunda komisyonun iki aylık süresinin uzatilabileceği konusunda da görüş belirtildi.

Raporda çözüm sürecine destek konusunda Ege ve Karadeniz'deki sıkıntıların devam ettiği, bu bölgeye yönelik programlama yapılması isteği de vurgulandı.

AK Parti MKYK toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan yeni anayasa konusunda partilerinin önerisinin insan onuruna uygun olduğunu ve arkasında sonuna kadar duracaklarıni söyledi.

Başbakan MKYK üyelerine başkanlık sistemi konusundaki önerilerinin halka iyi anlatılması çağrısında da bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!