Akdeniz Oyunları'na Bursa damgası

İspanya'nın Tarragona kentinde düzenlenen 18. Akdeniz Oyunları'nda Türkiye toplam 95 madalyayla 3'ncü olurken; milli formayla mücadele eden Bursalı sporcular kazandıkları 13 madalyayla büyük bir başarıya imza attı.

Akdeniz Oyunları'na Bursa damgası

22 Haziran-01 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenen 18. Akdeniz Oyunlarına katılan Türkiye, İtalya ve İspanya'nın ardından toplam 95 madalyayla 3. oldu. 26 ülkeden yaklaşık 4 bin sporcunun 29 branşta yarıştığı Oyunlarda Türkiye 31 altın, 25 gümüş ve 39 bronz olmak üzere 95 madalya kazanırken; Bursalı sporcular kazandıkları 13 madalya Türkiye'nin 3. olmasında önemli bir rol oynadı.

ÖNEMLİ BAŞARILAR

Olimpiyatlar başta olmak üzere uluslararası organizasyonlarda yarışacak olan sporcuların yetiştirildiği Bursa'da Olimpik Hazırlık Merkezi (THOM), Büyükşehir Belediyespor, Hasanağa TOKİ Spor ve Yıldırım Belediyesi Cimnastik Spor Kulübüne bağlı yüzme, halter, güreş, boks ve bocce branşı sporcuları 10 gün süren Oyunlarda 1 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazanırken; yine Bursa'da yetişip lisansları başka illerde olan sporcular da 1 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak büyük başarılara imza attı. 22 Haziran-01 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenen Akdeniz Oyunları'nda büyük mücadeleler sergileyen Hasanağa TOKİ Spor Kulübü sporcusu İnci Ece Öztürk Bocce branşında şampiyon olurken; Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularından Bayram Malkan Boks branşı 81 kiloda ikinci, Elçin Ali Güreş branşı Grekoromen stil 60 kiloda ikinci, Muhammet Demir de yine Güreş Branşı Serbest stil 74 kiloda üçüncü oldu. Oyunlar kapsamında ayrıca Bursa Olimpik Hazırlık Merkezi sporcusu Berkay Ömer Öğretir 100 metre Kurbağalamada 1.00.95'lik derecesi ile bronz madalya kazanırken; Yıldırım Belediyesi Cimnastik Spor Kulübü sporcularından Erol Bilgin de Halter branşı 62 kiloda hem Koparma hem Silkmede ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Bursa'nın yetiştirdiği ve lisansları başka illerde olan sporculardan Neslihan Yiğit ise Badminton branşında şampiyon olurken; Serhat Salım ve Serdar Koca da Badminton branşı Çiftler kategorisinde ikinci, Gülçin Çelik Bocce branşı Tek Kadınlar kategorisinde ikinci, Çift Kadınlar kategorisinde de üçüncü, Gamze Özgün Çağlar da yine Bocce branşı Çift Kadınlar kategorisinde üçüncü olarak Türkiye'nin 3. olmasında büyük bir rol oynadı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!