Akdeniz'de 'Zafer' coşkusu

Turizm kenti Antalya, 30 Ağustos'un 91'inci yıldönümünü coşkuyla kutlayacak. Zaferin akşamı, kentin 5 farklı noktasında eş zamanlı havai fişek gösterisi düzenlenecek

Akdeniz'de 'Zafer' coşkusu

 

Antalya'da 30 Ağustos Zafer Bayramı, coşkuyle kutlanacak. Kutlamalar, 30 Ağustos Cuma günü saat 08.30'da Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayacak. Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesi'nin çelenkleri sunulduktan sonra Vali, Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı, Valilik makamında tebrikleri kabul edecek. Saat 10.00'da Cumhuriyet Caddesi'nde resmi geçide katılanların ve halkın bayramının kutlanmasının ardından resmi geçit töreni yapılacak.

KONSER VE TURNUVALAR

Zafer Bayramı dolayısıyla 24- 30 Ağustos günleri arasında kamu kurum ve kuruluşları tarafından konserler ve spor müsabakaları düzenlenecek. 3'üncü Piyade Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanlığı, kentin 4 farklı noktasında '30 Ağustos Zafer Konseri' düzenleyecek. Muratpaşa Belediyesi Zafer Bayramı'na özel tekvando ve basketbol turnuvası ile konser, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ise yelken, atletizm ve briç turnuvaları organize edecek.

EŞ ZAMANLI HAVAİ FİŞEK

Tüm resmi daire ve kuruluşlar, binalar, konutlar, özel işyerleri, kara ve deniz ulaşım vasıtaları Türk Bayrağı Kanunu'nda yazılı niteliklere uygun bayraklarla süslenecek ve gece ışıklarla aydınlatılacak. Gün boyu sürecek Zafer Bayramı kutlamaları, belediyeler tarafından düzenlenecek havai fişek gösterileri ile renklenecek. Büyükşehir Mermerli Park'ta, Döşemealtı Şehir Parkı'nda, Muratpaşa Kent Meydanı'nda, Konyaaltı Konyaaltı Sahili'nde, Kepez Belediyesi de Masa Dağı'nda saat 21.15'te eş zamanlı olarak havai fişek gösterisi gerçekleştirecek.

BÖLGEDE KUTLAMA

30 Ağustos Zafer Bayramı Afyonkarahisar'da saat 09.00'da Kocatepe Parkı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayacak. Saat 09.30'da Vali İrfan Balkanlıoğlu makamında tebrikleri kabul edecek. Kutlamalar, Dumlupınar'da Afyonkarahisar ve Kütahya valiliklerinin ortak hazırladığı törenle devam edecek. Mehter takımının gösteri yapacağı kutlamalarda, tarihi fotoğraf ve silahların sergilendiği müze gezilecek. Zafer Yürüyüşü ile sona erecek törene Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da katılacak. Akşam ise Afyon'da Korel Termal Otel'de resepsiyon verilecek.

Isparta'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, saat 08.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayacak. Saat 09.00'da Vali Vahdettin Özkan'ın tebrikleri kabul etmesinin ardından kutlamalar, saat 10.00'da Hükümet Caddesi'nde Zafer Yürüyüşü'yle devam edecek. Kutlamalar kapsamında akşam ise Barida Otel'de resepsiyon verilecek.

Burdur'da kutlamalar saat 09.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayacak. Zafer Yürüyüşü'nün ardından saat 10.00'da Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya tebrikleri kabul edecek. Saat 20.00'de ise İstasyon Çay Bahçesi'nde resepsiyon verilecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!