Akdağ: Sizi Erzurum halkından özür dilemeye çağırıyorum

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Muharrem İnce'nin Erzurum'un Karaçoban ilçesinde 2 aile arasında sandık başında çıkan silahlı kavgaya ilişkin yorumlarının kabul edilemez olduğunu belirterek, "Sizi Erzurum halkından özür dilemeye çağırıyorum" ifadesini kullandı.

Akdağ: Sizi Erzurum halkından özür dilemeye çağırıyorum

Akdağ, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin düzenlediği basın toplantısında, dün Erzurum'un Karaçoban ilçesinde meydana gelen olaya ilişkin sözleri üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı.

İnce'nin her konuyu siyasi malzeme yapmaması gerektiğini belirten Akdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın İnce doğruları konuşun. Sizi dürüst gibi davranmak yerine gerçekten dürüst olmaya ve Erzurum halkından özür dilemeye çağırıyorum. Erzurum'da 'Seçime kan bulaştı' derken neyi ima ediyorsunuz? İki aile arasındaki eski husumetten kaynaklanan ve siyasetle ilgisi olmadığı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklanan bir hadiseyi bu şekilde yorumlamanız kabul edilemez."

Erzurum'da yaşanan olayda İYİ Parti Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz ile birlikte 2 kişi hayatını kaybetmiş, 3 kişi yaralanmıştı.

Savaş Durmaz'ın da ağabeyinin cenazesini almak için İstanbul'dan Erzurum'a giderken bir dinlenme tesisinde silahla vurularak öldürüldüğü belirtilmişti.

Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan olaya ilişkin dün yapılan açıklamada, "Soruşturmaya konu menfur olayın 24 Haziran cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleriyle bir illiyet bağının bulunmadığı, olayın geçmişe dayalı kan davasının getirdiği etkiyle meydana gelmiş adli vaka olduğu anlaşılmıştır" bilgisi verilmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!