Akdağ, Küçükçekmece'de iftar programına katıldı

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Biz bu güzel ülkede 81 milyon kardeşiz. Biriz, beraberiz. Bir ve beraber oldukça, yüreklerimiz bir ve beraber attıkça sadece bu ülke için Türkiye Cumhuriyeti için değil, bütün mazlum milletler için bütün Müslümanlar için bir umut kaynağı olduğumuzu bilmemiz lazım." dedi.

Akdağ, Küçükçekmece'de iftar programına katıldı

Başbakan Yardımcısı Akdağ, Küçükçekmece Atakent Mahallesi'ndeki Akasya  2 Sitesi'nin sakinleriyle orucunu açtı.

Akdağ, programda, Türkiye'de huzur içinde yaşarken, dünyada sıkıntılar  çeken Müslümanların iftar sofrasında hatırlanması gerektiğini belirtti.

Rohingya Müslümanlarının da oruç tuttuğunu ve sofralarına  koyabilecekleri bir kap yemek arayışı içerisinde olduklarını dile getiren Akdağ,  "Allah'a şükürler olsun ki Cenab-ı Hak bize huzur verdi. Cenab-ı Hak bu ülkeyi  parçalamak, bölmek, Suriye'ye benzetmek isteyen ya da başka yerlere benzetmek  isteyenlere fırsat vermedi." dedi.

"Biz bu güzel ülkede 81 milyon kardeşiz. Biriz, beraberiz. Bir ve  beraber oldukça, yüreklerimiz bir ve beraber attıkça sadece bu ülke için Türkiye  Cumhuriyeti için değil, bütün mazlum milletler için, bütün Müslümanlar için bir  umut kaynağı olduğumuzu bilmemiz lazım." diyen Akdağ, hangi mağdur ülkeye  gittiyse orada Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini duyduğunu söyledi.

Akdağ, "Ben Türk'üm dediğinizde, Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağını  gösterdiğinizde size minnetle bakan gözleri gördüm." ifadesini kullandı. Akdağ,  şunları kaydetti:

"Önümüzdeki seçimleri huzur içerisinde geçirip, önümüze hangi  fırtınaları çıkarırlarsa çıkarsınlar, hangi sıkıntıları önümüze sererlerse  sersinler onları aşmayı hep birlikte bileceğiz. Nasıl ki en sonuncusunu, belki de  en şiddetlisini, 15 Temmuz'da yaşadığımız o hain darbe teşebbüsünde bir araya  geldiysek, gönüllerimizi birleştirdiysek, bir 'Yenikapı ruhu' oluşturduysak  bundan sonra da yolumuza böyle devam edeceğiz."

Vatandaşların masasına oturan ve çocuklarla sohbet eden Akdağ, 7.  doğum gününü kutlayan Recep Faruk Sezgin'in doğum günü pastasını kesti ve  dilimleri çocuklara ikram etti. Vatandaşlar çocuklarıyla birlikte Akdağ'la hatıra  fotoğrafı çektirdi.

Etkinlikte, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ve Küçükçekmece Belediye  Başkanı Temel Karadeniz de birer konuşma yaptı.

Programda, çocuklar için Hacivat-Karagöz gösterisi sahnelendi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!