Akdağ: 'FETÖ'cülerin hepsi Akşener'e oy veriyor'

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Türk milleti Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kime oy verdiklerine baksın, neredeyse istisnasız biçimde FETÖ'cüler bir şehirde farklı taktik gütmemişler ise HDP açısından oraya oy veriyorlar. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e oy verenlerin hepsi FETÖ'cüdür demiyorum ama FETÖ'cülerin hepsinin Akşener'e oy verdiğini ifşa ediyorum." dedi.

Akdağ: 'FETÖ'cülerin hepsi Akşener'e oy veriyor'

Akdağ, Erzurum'da "Star Şehir Buluşmaları" programı kapsamında İbrahim  Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen "Seçime doğru Türkiye"  programına katıldı.

Erzurum'un asker, medrese, zanaat ve hayvancılık şehri olduğunu  aktaran Akdağ, "Bayrak, vatan ve ezan denildiğinde Erzurum'da her şey biter,  ölmekse ölünür ve Erzurum 7'den 70'e her zaman bu ruhu yaşamış, göstermiştir.  Erzurum muhafazakar, milliyetçi duruşların yanında olmuştur." dedi.

"KILIÇDAROĞLU, İNCE, AKŞENER VE KARAMOLLAOĞLU FETÖ'YE SAHİP ÇIKIYOR"

Gezi olaylarının ardından şer güçlerin FETÖ'yü ortaya çıkardığını  söyleyen Akdağ, şöyle devam etti:

"FETÖ yaklaşık 30-35 senedir kanser hücresi gibi bütün dokularımıza  yayıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve o  partinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Akşener ve bir mirası reddeden haset  ve menfaatinden dolayı, o koroya katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel  Karamollaoğlu 17-25'ten sonra FETÖ'ye sahip çıkmıştır. Bazen bizi de suçluyorlar.  Komşunuzu düşünün, yiyorsunuz, içiyorsunuz ama daha sonra bu komşunuzun bir  çocuğun ırzına geçtiğini görseniz, onu tanıdıktan sonra selam vermez belki ona  daha kötü şeyler yaparsınız. Şimdi bunlar FETÖ'yü tanıdıktan sonra sahip çıktılar  ve FETÖ'nün gazetelerine polis gittiğinde CHP'li vekiller 'gazeteyi  kapatamazsınız' diyerek kapılarında yattı."

Akdağ, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi liderlerinin ortak hareket  ettiğini ifade ederek, bunun tesadüf olmadığını savundu.

"KATİL SAZ ÇALSA NE OLUR, BAĞLAMA ÇALSA NE OLUR"

Söz konusu parti liderlerinin 7 Haziran öncesi Selahattin Demirtaş'a  güzellemeler yaptığını dile getiren Akdağ, "Kardeşim katil gitar çalsa ne olur,  bağlama çalsa ne olur. Üstüne kan sıçramış PKK'nın talimatıyla hareket eden,  'Apo'nun heykelini dikeceğiz' diyen, milleti sokaklara davet ettikten sonra 53  kişinin katledilmesine yol açan birine '3-5 oy alırım' düşüncesiyle neden  güzelleme yapıyorsunuz." diye konuştu.

Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gitmesini en çok İsrail  hükümeti başta olmak üzere FETÖ ve PKK'nın istediğini belirterek, muhalefetin  amacının da bu yönde olduğunu savundu.

Millet İttifakı'na oy verecek herkesi PKK'lı, FETÖ'cü ya da İsrail  yanlısı olarak görmediklerinin altını çizen Akdağ, "Oy verdiğimizde fotoğrafın  bütününe bakmak lazım, şer güçler nerede birleşmiş bunu görmek lazım.  Biliyorsunuz 15 Temmuz'dan sonra bunların karşısına öyle bir millet çıktı ki  dünyada eşi benzeri yok. Adamların 40 senelik emekleri bir gecede bitti. Allah da  nasip etti ve cesur kararlı yürekli liderimiz Erdoğan ile bu işin üstesinden  geldik." dedi.

Akdağ, 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsederek, şunları kaydetti:

"Ortada oyun dönüyor, Karamollaoğlu ile ötekiler bu oyunun içinde.  Konuşmamıza hiç tahammülleri yok, hemen sosyal medyadan saldırıya başlıyorlar ve  doğru yere dokunduğumu anlıyorum. Karamolaoğlu için şunu söylüyorum: 'Saadet  Partili kardeşlerimin tertemiz oylarını götürüp CHP'nin cebine sokmaya hakkınız  yok. İki ya da üç koltuk için o turuncu koltuğa oturmak için... İlla o koltuğu  istiyorsan ben sana verirdim, keşke bu işi yapmasaydın yazıktır. Akşener için ise  Türk milleti, FETÖ'cülerin kime oy verdiklerine baksın, neredeyse istisnasız  biçimde FETÖ'cüler, bir şehirde farklı taktik gütmemişlerse HDP açısından oraya  oy veriyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e oy verenlerin hepsi  FETÖ'cüdür demiyorum ama FETÖ'cülerin hepsinin Akşener'e oy verdiğini ifşa  ediyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!