Akdağ: "Bu gece FETÖ ve PKK üzüldü"

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Bu gece FETÖ üzüldü, PKK üzüldü, onların yandaşları üzüldü. Her kim ülkeyi yıkmak için yıkım ekibi gibi çalıştıysa onlar üzüldü." dedi.

Akdağ: ''Bu gece FETÖ ve PKK üzüldü''

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı önünde toplanan ellerinde Türk bayrakları ve AK Parti flamalarıyla sevinç gösterisinde bulunan vatandaşları selamlayan Akdağ, konuşmasına "Sizler bizim başımızın tacısınız, hepimizin ilacısınız" sözüyle başladı. 

Erzurum'un, AK Parti kurulduğundan beri 'Reisi' ve 'Uzun Adam'ının yanında durduğunu anlatan Akdağ, "Halal olsun size Erzurum. Her zaman bayrağı en yüksekte tuttunuz." ifadesini kullandı. 

- "Sonuçlara FETÖ, PKK üzüldü"

Akdağ, bu sonuçların Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan aleyhtarlarını üzdüğünü vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bu gece FETÖ üzüldü, PKK üzüldü, onların yandaşları üzüldü. Her kim ülkeyi yıkmak için yıkım ekibi gibi çalıştıysa onlar üzüldü. Bugün bu ülkenin garipleri, yoksulları, bayrağı ve ezanına sahip olan şerefli insanları, 81 milyon sevindi Allah'a şükürler olsun. Gözbebeğimiz, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, 5 sene müddetle 2023'e kadar ülkenin yönetimini sizin emanetiniz olarak aldı. Emanetiniz emanetimizdir. Bugün biz Erzurumlular olarak, Türk milleti olarak reisin, uzun adamın, gözbebeğimizin yanında duran insanlar olarak artık kucağımızı herkese açıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan 81 milyon vatandaşımıza hizmet edecek. Bütün mazlum milletlere hizmet etmeye devam edecek. Erzurumlular olarak seçimlerde kırgınlıkları, belki bazı aşırı lafları bir tarafa bırakıyoruz. Artık hizmet zamanı geldi."

Kutlama programına, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, milletvekilleri ve milletvekili adayları katıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!