Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Akçakale'yi Suudiler vurmuş olabilir"

Pentagon analistinden çarpıcı iddia

''Akçakale'yi Suudiler vurmuş olabilir''

Suudi Arabistan'ın, Türkiye'yi Suriye ile savaşa ittiği iddia edildi.

Eski Pentagon analisti Michael Maloof, Suudi yönetimindeki El Arabiya televizyon kanalının Suriye karasuları üzerinde düşürülen Türk F-4 uçağının iki pilotunun Suriyeliler tarafından öldürüldüğü yolundaki
haberini hatırlattı. Maloof, bu haberin, Türkiye ile Suriye arasında askeri bir çatışma çıkarma çabası olduğunun bir istihbarat sitesinin raporunda belirtildiğini kaydetti. Michael Maloof, El-Arabiya'nın haberiyle ilgili olarak sunduğu belgelerin doğruluğunun kanıtlanamadığını ifade etti.

Michael Maloof, WND sitesindeki yazısında, bölgesel kaynaklara dayanarak, Suudi Arabistan'ın, "Sünni müttefiki" Türkiye'nin, Suriye'de Beşar Esad'ın devrilmesi için bir savaşa girmesini istediğini iddia etti.
Maloof, Esad'ın devrilmesini Riyad kadar Katar'ın da arzu ettiğini ve bu iki ülkenin Türkiye üzerinden Beşar Esad muhaliflerine parasal ve askeri yardım verdiğini kaydetti.

AKÇAKALE'Yİ SUUDİLER VURMUŞ OLABİLİR
Eski Pentagon analisti, Suudiler'in, Suriye, Kuzey Lübnan ve Türkiye'de istihbarat görevlilerinin bulunduğunun da rapor edildiğini ifade etti. Maloof, Suriye içinden Türkiye'ye yönelik top ateşlerinin
Suudi destekli muhaliflerin işi olabileceğinin gündeme getirildiğini de belirtti.

Michael Maloof, ABD ve NATO desteği olmadan Türkiye'nin savaşa girmeyeceğini, ABD ve NATO'nun ise Ankara'yı ihtiyatlı davranmaya davet ettiğini yazdı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!