Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ak sakallı dede, Köksal Ergün yargı önünde

Leyla ile Mecnun' dizisinin 'Ak Sakallı Dede'si Köksal Engür'e uyuşturucu depolamaktan 22.5 yıl, eşi Jale Engür'e uyuşturucu çetesine üye olmaktan 33 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Ak sakallı dede, Köksal Ergün yargı önünde

Leyla ile Mecnun dizisinin Ak Sakallı Dedesi Köksal Engür uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasıyla geçtiğimiz eşi Jale Engür'ün de aralarında bulunduğu 19 kişi ile birlikte gözaltına alınmıştı. Beyoğlu, Cihangir'deki evinde hassas terazi ile birlikte paketler halinde 1 kilo 300 gram esrarla yakalanan Köksal Engür ve eşi Jale Engür hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. TMK'nın 10. maddesi ile Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'nce düzenlenen iddianameye göre Engür çifti Abdulkerim ve Hasan Bulut liderliğindeki sokak satıcıları olarak tabir edilen uyuşturucu çetesi ile irtibatı tespit edildi.

SEKİZ AYRI ÇETEDEN UYUŞTURUCU ALDI
Savcı Hakan Karaali tarafından hazırlanan iddianamede Jale Engür'ün uyuşturucu bağımlısı olduğu belirtildi. Sekiz ayrı çete üyesinden uyuşturucu temin ettiği belirtilen Jale Engür'ün bu uyuşturucuyu bazı isimlere ulaştırdığı belirlendi. Jale Engür'ün eşi Köksal Engür'e de uyuşturucu temin ederek de suç işlediği belirtildi. Jale Engür'ün Beyoğlu'ndaki konutunda ve üst aramasında da uyuşturucu bulunduğu belirtilen iddianamede, üzerinde 2.5 gram eroin ve 91 gram esrar bulunduğu ayrıca 2 tablet uyuşturucu madde de ele geçirildiği belirtildi. İddianamede Köksal Engür'ün de uyuşturucu madde bağımlısı olduğu kaydedildi. Şüphelinin uyuşturucu madde ticareti yaptığına ilişkin herhangi bir delil elde edilemediği belirtilen iddianamede Jale Engür ile birlikte kullanmak üzere çeteden uyuşturucu satın aldığı, satın aldığı esrarı kendi konutunda muhafaza ettiği belirtildi. Jale Engür hakkında çete üyesi olmaktan 33 yıl hapis talebiyle dava açılırken Köksal Engür hakkında uyuşturucu madde satışından 22.5 yıl hapis istendi.
Sabah

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!