AK Parti Osmangazi'den sivil toplum kuruluşlarına ziyaret

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Cihat Çini ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Bursa Milletvekili Tülin Erkal Kara ile sivil toplum kuruluşlarına bir dizi ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Osmangazi'den sivil toplum kuruluşlarına ziyaret

Sivil toplum kuruluşlarına gerçekleştirdikleri ziyaretlerle AK Parti olarak Osmangazi'de seçimlerin startını şimdiden verdiklerini söyleyen Başkan Cihat Çini, seçim öncesi STK'ların sıkıntılarını dinleyerek seçim zamanına kadar bu sıkıntıları çözüme kavuşturmak istediklerinin altını çizdi.
AK Parti Genel Merkezi'nin aldığı karar doğrultusunda, seçim öncesi Türkiye'deki tüm AK Parti Teşkilatları'nın vekillerinde katılımıyla sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmelerini istemesiyle AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı  Cihat Çini ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Bursa Milletvekili Tülin Kara eşliğinde Bursa Kimsesizler ve Yoksul Hastalara Sosyal Hizmetler Derneği, Gümüşhaneliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Bursa Kamu Çalışanları Derneği ve Dağ-Der'i ziyaret etti.
ÇİNİ: "DERMAN BEKLEYENLERİN DERMANI ÇARE BEKLEYENLERİN ÇARESİ OLACAĞIZ"
İlk ziyareti Kimsesizler ve Yoksul Hastalara Sosyal Hizmetler Derneği'ne gerçekleştirilirken Başkan Cihat Çini, seçim varmış gibi çalışarak ulaşılmadık nokta sıkılmadık el bırakmayacaklarını dile getirerek, "Osmangazi'de derman bekleyenlerin dermanı çare bekleyenlerin çaresi olacağız" dedi. Gerçekleştirilen ziyaretlerde sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde sorunların ve eksiklerin çözülerek daha fazla hizmet üretilmesi amacında olduklarına dikkat çeken Başkan Çini, "Gerek yerel politikalarda gerek genel politikalarda sivil toplum kuruluşlarının belirteceği sorunları; parti olarak Osmangazi'deki sorunları bizler, ildeki sorunları il başkanlarımız, Ankara'daki sorunları da vekillerimiz inşallah çözeceklerdir. Önemli olan birliktelik ve uyum" diye konuştu. 
'BEN' İLE DEĞİL; 'BİZ' İLE BU ŞEHİR KALKINACAK
Bursa'nın sorunlarına dair mazbatalarını aldıkları gün ilgileneceklerine dair söz verdiklerini hatırlatan AK Parti Bursa Milletvekili Tülin Erkal Kara, "Ankara'dan bir temsilciniz olarak ben elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım Bu şehri 'ben' diyerek değil; 'biz' diyerek kalkındıracağız." dedi. Şehrin dinamikleri adına karar verici kurum ve kuruluşların kendileri için önemli olduğunu belirten Tülin Erkal Kara, "Dernekler, STK'lar, odalar, federasyonlar ve konfederasyonlar bizim hayatımızda önemli bir parçadır. Bursa için karar verici noktalarda bir kulağımızda her zaman bu oluşumlarda ve bu oluşumlardan öğreneceklerimizle hareket ediyoruz" şeklinde konuştu.  Yeni anayasa sürecinde birçok sivil toplum kuruluşundan anayasa örnekleri aldıklarını ve bundan mutluluk duyduklarını ifade eden Kara, sözlerini şu cümleyle tamamladı: "O örnekler ışığında, vekiller kendi içlerinden anayasayı yapabilecekler bu çok gurur verici bir tablodur."
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!