AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Ünal'dan Çağrışan mahalle ziyareti

Cumhur İttifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal Çağrışan Mahallesinde kanalizasyon yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Ünal'dan Çağrışan mahalle ziyareti

Bursa Büyükşehir Belediyesinin Çağrışan mahallesinde yürüttüğü kanalizasyon çalışmalarını yerinde inceleyen, Cumhur İttifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, ımar yollarının yapımı ile alakalı 5 yıldır yapılan tüm resmi başvuruları görmezden gelen Mudanya Belediyesi yönetimine seslenerek, "Gerçek haramilik nasıl oluyor gelip görsün" dedi.

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) tarafından projesi yapılan kanalizasyon yapım çalışmalarına, AK Parti SKM Başkanı Cihan Kutlu ve Mahalle Muhtarı Ahmet Gün katıldı.


"TÜM MAHALLELERİN SORUNLARINI BİLİYORUZ"

Ak Parti Mudanya İlçe Başkanlığı görevi süresince özellikle kırsal mahallelerin sorunlarını yakından takip ettiğini dile getiren Dr. Ünal, "32 aylık ilçe başkanlığı görevim süresince tüm mahallelerimizin sorunlarını ve çözüm yollarını not ettik. Göreve geldiğimizde tüm kırsal mahallelerimizle tek tek ilgileneceğiz. Sorunların çözümü için işi yokuşa sürmeyeceğiz" diye vurguladı.

BATI ARITMA TESİSİNE BAĞLANACAK

"Mudanya'ya bu kadar yakın olan ve modern yerleşim yerlerinin yer aldığı Çağrışan Mahallemizde kanalizasyon ile ilgili önemli bir sorun vardı. Bu çalışma Batı Arıtma Tesisine bağlanan büyük bir kollektör inşaatıdır" diye bilgi veren Dr. Ünal, "Zaman zaman 5 metreye inen derinliklerde çalışmalar yapıldı. Köy içinde 160 metrelik kalan kısım uzun yıllardır sorun oluyordu. BUSKİ ekipleri tarafından bu eksiklikte gideriliyor. Böylelikle kollektör tamamlandığında önümüzdeki yaz Çağrışan köyü ve çevresindeki yerleşim alanlarının kanalizasyonları Batı Arıtma Tesisine bağlanmış olacak." diye ifade etti.

"BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a, Buski yönetici ve çalışanlarıyla Mahalle Muhtarı Ahmet Gün'e, Ak Parti Mudanya İlçe yönetimine çabalarından dolayı teşekkür eden Ünal "Bizi izlemeye devam edin. Alinur Başkanımızda kampta söyledi. Önümüzdeki seçim döneminde Mudanya'mızın en ücra köyleri dahil su şebekesi, kanalizasyon, yağmur suyu giderleri ile ilgili olarak işlemi bitmemiş hiç bir köyümüz kalmayacak. Tabi bunları doğaya da deşarj etmeyeceğiz" diye konuştu.

"MUDANYA BELEDİYESİ SINIFTA KALDI"

"Burada Mudanya Belediyesinin yapması gereken imar yolları var. Bu imar yollarını son beş yıl içinde yapamayan Mudanya Belediyesi kollektör inşaatının derenin içinde yapılmasına sebep olmuştur. Derenin içinde biz yaparız ama burada yaşayan insanlarında kendi yerlerine ulaşabilmesi için de  imar yollarının üzerinde ki işgallerin de muhakkak sonlandırılması gerekiyor. Her hizmette olduğu gibi Mudanya Belediyesi bu hizmette de sınıfta kaldı." diye altını çizdi. Mevcut belediye başkanının 5 yıldır tek argümanı olan, 'Haramiler' söylemine dikkat çeken Dr. Ünal,  "Çok çıkıp dolaşmayı sevmiyor. Çağrışan yolu üzerinde yapılması gereken imar yollarının üzerindeki işgali gelip görsün. Haramilik nasıl oluyormuş buradan bütün Mudanya halkına cevap versin" diye sözlerine ekledi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!