Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ak Parti'den MHP'ye eleştiri

AK Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu, MHP'li Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan'ı, CHP'nin parti otobüsüne çıkması nedeniyle eleştirerek, "MHP İl Başkanı beyanat vermiş ama pek tatmin edici değil. Kamuoyu da bundan pek tatmin olmadı" dedi.

Ak Parti'den MHP'ye eleştiri

AK Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu ve beraberindeki partililer Tokat Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Ziyarette Cemiyet Başkanı Kemal Özdilek, Tokat'ta cemiyet ait olarak aylık gazete çıkaracaklarını açıkladı.
AK Parti'li Eroğlu ise sivil toplum kuruluşlarına yönelik yaptıkları ziyaretler çerçevesinde Tokat Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ettiklerini söyledi. Gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulunan Başkan Eroğlu, MHP'li Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan'ın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Erbaa ziyaretlerinde karşılaması ve parti otobüsüne çıkmasını eleştirdi. MHP'li Pazar ve Niksar Belediye Başkanlarının da CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile beraber olmasının enteresan olduğunu ileri süren Başkan Eroğlu, "Burada MHP'ye büyük bir görev düşüyor. Senin bir belediye başkanın böyle bir şey yapıyorsa, bununla ilgili gerekli iç mekanizmayı çalıştırmaları lazım. Yani bizim partimizden birisi böyle bir eyleme girse biz gereğini yaparız. MHP İl Başkanı beyanatı vermiş ama pek tatmin edici değil. Kamuoyu da bundan pek tatmin olmadı. Onun da işi zor ona da bir şey diyemiyoruz. Onun da bilgisi dışında anlık bir refleksle belediye başkanı böyle bir eylemde bulunmuş. Takdir onların ama vatandaş soruyor, bizler de soruyoruz. Bu konuda daha tatmin edici cevaplar gerekiyor" diye konuştu.
Başkan Eroğlu ayrıca, CHP'nin yerel seçimlere iddialı girmesi gerektiğini ifade ederek, "CHP İl Başkanımız, CHP'nin şu anda yeni dönemde daha iyi etkili olacağını söylüyor. İnşallah öyle olur. Niksar, Erbaa ve diğer ilçelerimizde çok ciddi adaylarla seçime girerlerse daha net bir seçim olur" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!