Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

AK Parti'den intihar çalıştayı

TUİK'in açıkladığı istatistik oranları AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığını harekete geçirdi.

AK Parti'den intihar çalıştayı

Toplumsal sorun olarak görülen ve geleceğe dair riskler taşıyan her konuyu incelemeye alarak çalışma başlatan Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı TUİK tarafından açıklanan intihar oranlarının hem günümüzdeki durumunu hem de geleceğe yönelik taşıdığı riskleri değerlendirmek ve çözüm önerileri üretmek üzere bir çalıştay düzenledi.

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr Nükhet Hotar Başkanlığı ve koordinesi ile çalışmalarını yürüten Sosyal İşler Başkanlığı, Türkiye'de İntihar ve intihar girişimlerini mercek altına alarak konu ile ilgili önleyici tedbirlerin neler olabileceği ve nasıl bir stratejinin belirlenmesi gerektiğini görüşmek üzere konunun taraflarını bir araya getirdi.

Çalışmaya Sosyal İşler Başkanlığı yetkililerinin yanı sıra ilgili kurumlardan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Ruh Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanlığı uzmanları, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş ve Basın Halkla İlişkiler birim yetkililerinin içinde olduğu bir ekip katıldı.

GENÇLERE PSİKOLOJİK DESTEK ŞART

Toplantıda konuyla ilgili Türkiye'de ki kurumsal yapılanmaların tespit ve değerlendirmesi yapılarak, koordineli bir biçimde çalışmalarının sağlamaya yönelik tedbirler gözden geçildi. Hükümet ve ilgili tarafların içinde olduğu bir stratejik eylem planı geliştirilmesinin öncelikli olması konusunda ortak kanaat oluştu. İntiharların dünyada hızla arttığı ve Türkiye'de bunun önüne geçilebilmesindeki en büyük etkenin de eğitim ve psikolojik destek sağlanması olduğu görüşlerine varıldı. 

Sonuçta; Toplumsal sorumluluğun gereği olarak Dünya da birçok ülkenin şuan karşılaştığı, ülkemizde de görülen ve gelecek dönemlerde risk oluşturacağı düşünülen intihar girişimleri ile ilgili olarak sosyologların, psikologların ve din adamlarının içinde olduğu bir uzman ekiple yeniden geniş kapsamlı bir çerçeveyle ele alınması kararı alındı.

Sosyal İşler Başkanı Prof. Dr. Nükhet Hotar, konuyla ilgili iktidar olarak taşıdıkları sosyal sorumluluğun gereğince konunun tespitini, değerlendirmesini, takibini yapacaklarını ve ilgili kurumlar arasındaki koordineyi sağlayacaklarını ifade etti. 

AKŞAM

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!