AK Parti'den cinsel istismar düzenlemesi ile ilgili açıklama!

AK Partili Mahir Ünal'dan flaş 'Cinsel istismar düzenlemesi'ne ilişkin açıklama geldi. Ünal, martta yapılması planlanan yerel seçimlerin erkene çekileceği iddialarıyla ilgili konuştu ve bu tartışmayı doğru bulmadıklarını belirtti. Ünal, "Gündemimizde erken seçim yok" dedi.

AK Parti'den cinsel istismar düzenlemesi ile ilgili açıklama!

AK Partili Mahir Ünal, "Cinsel istismar yasaları birinci önceliğimiz olacak. Bu konudaki hassasiyetimiz biliniyor. Gereken düzenlemeler yapılacak" dedi.

Ünal'ın açıklamarı şu şekilde:

"TBMM'ye ömünüzdeki dönemde gündeme getiriliecek. İdam ve hadımlaştırma bütün bunlar cezai tedbirler olarak konuşulam önlmeler ama onun öncesinde toplumda ailemde eğitim kurumlrında alınamsı gereken yeni önlemler ve düzenlemeler var.Yenmi dönemde birinci önceliğimizo lacak ve çocuklarımızı korumak işçin gerekli tedbirler ve yasal düzenlemeler alınacak.

Hayvan hakları konusunda Meclis'te çalışma yapılacak.

Toplumun eğitim ve değerler sistemiyle çok yakından ilgisi var. Bunu da önümüzdeki dönemde değerlendireceğiz.

Meclis takvimini meclkisin kendisi belirleyecek yeminden sonra meclis başkanı seçilmeye başlanacak ardından divanın oluşması ve komisyon çalışması var.

Henüz bir seçim bitmiş ve seçimin sonucunda seçmen Türkiye'de oluşturulmak istenen kaygı, endişe gibi konularda bir tavır ortaya koymuş, yeniden erken seçim çalışmaları tartışmalarını doğru bulmuyoruz. Türkiye'nin birinci önceliği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçirilmesidir. Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları erken seçime destekmiş gibi sunuluyor. Türkiye yeni bir erken seçimden çıktı. Türkiye güvenle önüne bakıyor. Güvenlik, kadınlarımız, çocuklarımız, sınır güvenliği gibi çok önemli gündem konuları var. Yeniden erken seçim tartışmasının getirilmesini doğru bulmuyoruz. Gündemimizde bir tartışma söz konusu değil."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!