AK PARTİ'DEN BURSASPOR'A DESTEK

Bursaspor'u ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Sedat Yalçın ve Sedat Kızılcıklı, Bursaspor'a verilen cezaların çok ağır olduğunu belirterek, cezaların geri alınmasını talep etti.

AK PARTİ'DEN BURSASPOR'A DESTEK

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı ve partililer Bursaspor Kulübü'nü ziyaret etti.
Özlüce Tesisleri'nde gerçekleşen ziyarette Altepe, Yalçın, Kızılcıklı ve partilileri Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, yöneticiler Öztürk Yazıcı, Mehmet Kara, Mustafa Yedikardeş, Zekeriye Ünaldı, Şentürk Turan ve İrfan Koç karşıladı.
Altepe, konuşmasında, TFF'nin saha dışı olayları nedeniyle oynanmadan iptal edilen Bursaspor-Beşiktaş maçına ilişkin yeşil-beyazlı kulübe verdiği cezayı çok ağır bulduklarını söyledi.
Yaşanan olayların Bursaspor'a mal edildiğini ifade eden Altepe, bu toplu hoş olmayan olayların Bursaspor ile hiçbir ilgisinin olmadığını kaydetti.
Altepe, daha önce de benzer olayların yaşandığını ancak TFF'nin bu karşılaşmalarla ilgili ''Erteleme ve yeniden oynatma'' gibi kararlar aldığını ifade ederek, ''Oynanmayan maça hükmet galibiyet verilir mi? Karşı takım bu durumu içine sindiriyor mu? Ben bu tür cezaların uygulanabileceğine inanmıyorum. Böyle bir ceza İstanbul kulüplerine verilebilir mi? Gerekli itirazlarımızı yapacağız'' dedi.
Sedat Yalçın da olaylar ve daha sonra Bursaspor'a verilen cezadan ötürü üzgün olduklarını belirtti.
Verilen cezanın Bursa şehri ve Bursaspor açısından kabul edilemez olduğunu vurgulayan Yalçın, ''Bursaspor, şampiyon olarak Türkiye'ye ne kadar önemli bir takım olduğunu gösterdi. TFF'nin aldığı karara karşı edilen itiraza en üst düzeyde destek vereceğiz'' diye konuştu.
Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı da ziyaretlerin çok ihtiyaçları olduğu bir dönemde gerçekleştiğini bildirdi.
Bursaspor üzerinde bir takım oyunların oynanmaya çalışıldığını belirten Bölükbaşı, kararla ilgili gerekli itirazların yapıldığını kaydetti.
Bir bölümü basına kapalı gerçekleşen ziyaretin sonunda Bölükbaşı, Altepe, Yalçın, Kızılcıklı ve beraberindeki partililere Bursaspor atkısı hediye etti.
 

 

AK PARTİ'DEN BURSASPOR'A DESTEK AK PARTİ'DEN BURSASPOR'A DESTEK AK PARTİ'DEN BURSASPOR'A DESTEK
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!