Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

AK Parti Bursa Teşkilatında nöbetçi milletvekili uygulaması başladı

AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nın daha önce açıkladığı nöbetçi milletvekili uygulaması başladı. İlk nöbetçi milletvekili Hüseyin Şahin, gün boyunca vatandaşın derdini dinleyip taleplerini not etti.

AK Parti Bursa Teşkilatında nöbetçi milletvekili uygulaması başladı

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın'ın temmuz ayında Bursa milletvekilleri ile yaptığı koordinasyon toplantısında alınan kararlar bir bir hayata geçiriliyor. Son olarak koordinasyon toplantısının ardından ekim ayında başlayacağı duyurulan nöbetçi milletvekilliği uygulaması hayata geçirildi. Her hafta pazartesi günü AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nda 11.00 ila 15.00 saatleri arasında Bursa milletvekillerinin halkla buluştuğu uygulamada ilk nöbetçi Hüseyin Şahin oldu.
Gün boyunca vatandaşın derdini dinleyen, şikayetlerini not edip, acil konulara telefonla müdahale eden Milletvekili Hüseyin Şahin, "Bu uygulama, sevdası hizmet olan bizler açısından oldukça önemli ve güzel. Hem seçildikten sonra teşkilatlarımızla bir arada olmak, hem de vatandaşlarımızın bire bir müracaatları ile yüz yüze gelmek milletvekili olarak benim ve tüm arkadaşlarımızın mutluluk duyduğu ve duyacağı bir husus. Gün boyunca görüştüğümüz vatandaşlarımızın acil çözüm bekleyen talepleri oldu, hepsiyle tek tek ilgilendik. Takibi konusunda ele aldığımız işler de var. Bunların takipçisi olacağız. Ama tek amacımız bu buluşmalarla vatandaşımızın derdine derman olmak, seçildiğimiz bölgeden bağımızın kopmadığını göstermek. İnanıyorum ki bu uygulama başarılı bir şekilde devam edecek" dedi.
Uygulamanın doğrudan iletişim, daha önemlisi doğrudan demokrasi açısından büyük önem taşıdığını ifade eden AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ise, "Milletvekilimiz Hüseyin Şahin ile il başkanlığı, il yönetimi olarak bizler de çeşitli konuları istişare ettik. Gayet verimli bir çalışma günü geçirdik. Bursa'ya hizmet, vatandaşa hizmet adına bu çalışmaların büyük önemi var. Ayrıca daha önce basına duyurduğumuz gibi AK Parti İl Başkanlığı'nca düzenlenecek aylık basın toplantılarına milletvekillerimiz de katılarak açıklama yapacak. Yine kurumsal temsil açısından aciliyeti bulunan durumlarda milletvekilleri özel basın açıklamalarını AK Parti Bursa İl Başkanlığı'ndan yapacak. Bir başka husus da, her ay Ankara'da yapılan il başkanları toplantısından bir gün önce milletvekillerimizle aylık istişare toplantıları yapacağız" diye konuştu.
Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti İl Özürlüler Koordinasyon Merkezi Başkanı Dilek Yamakoğlu'nun çalışmalarına da eşlik etti. Bu sırada işadamı Haşim Karatepe'nin engelli vatandaş için getirdiği tekerlekli sandalyeyi teslim alan Şahin, "Veren el, alan elden üstündür. Size çok teşekkür ediyoruz. Emanetiniz en kısa sürede bu tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan vatandaşımıza ulaştırılacak" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!