Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

AK Parti Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Çocukluk bizim cennetimizdir. Bu cenneti yok edenlere lanet olsun"

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde Ayaz Güloğlu (8) ve kız kardeşi Nupelda Güloğlu (4), hayvan otlatırken PKK'lı teröristlerin araziye tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaşamını yitirdiği patlamaya tepki gösteren AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, " Onlar çocuktu. Çocukluk bizim cennetimizdir. Bu cenneti yok edenlere lanet olsun" dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Çocukluk bizim cennetimizdir. Bu cenneti yok edenlere lanet olsun''

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Çavuşoğlu, dün Ovacık ilçesinde teröristlerin tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu Ayaz ve Nupelda Güloğlu kardeşlerin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı. Bu vahşet terör örgütü PKK'nın hiçbir insani değere sahip olmadığını gösteren açık bir örnek olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"16 Temmuz 2019 Salı günü, Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında terör örgütü mensuplarınca araziye döşenen patlayıcıya basan 2 çocuk hayatını kaybetti.  Bu çocuklar 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu ve  4 yaşındaki Nupelda Güloğlu'ydu. Bu vahşet terör örgütü PKK'nın hiçbir insani değere sahip olmadığını gösteren açık bir örnektir.  4 ve 8 yaşlarındaki iki çocuğun hayat hakkını hangi gerekçe ile elinden aldı bu teröristler? İşte terör budur. Terör sadece korkutmaya, yıldırmaya ve insanların iradesini kırmaya yönelir.   Bu yüzden, terör örgütü için, insanların hayatları dahil tüm hakları,  terör mevzilerini büyütmek için kullanılan mühimmattan ibarettir.  Ayaz ve Nupelda hangi suçlarından dolayı öldürüldüler? 4 ve 8 yaşlarındaki bu iki kardeşin öldürülmesiyle tüm çocuklar bir anlamda öldürülmüş oldu. PKK tarihin kaydettiği en kanlı ve en vahşi terör örgütüdür. Ölen çocuklar olduğunda, terör örgütlerinin sözü sadece "kaçınılmaz bir hata oldu" olur. Ama aynı örgütler çocukların eline silah verip onları ölmeye gönderdiğinde sinsi bir sessizlik kaplar inlerini.  Bu çocuklarımız daha gülecekti? Hani, belki  "şeker de yiyebileceklerdi". Çocuklara vadettikleri, ölümden ibaret olan bu vahşetin müsebbipleri, büyüklere ne sunabilir ki?  Bırakın insanları,  en değerli insani sermayemiz olan masumiyetin timsali çocuklara ölümü reva görebilen vahşi terörü, hangi "hayal" haklılaştırabilir? Ayaz ve Nupelda...  iki küçücük beden ama iki kocaman dünyaydı. Onlara kıyanlara, bu kıyıma manevi destek verenlerin kararmış vicdanlarına ve tutulmuş akıllarına söyleyecek sözüm yok ama insanlık adına söyleyecek bir sözüm var. Onlar çocuktu. Çocukluk bizim cennetimizdir. Bu cenneti yok edenlere lanet olsun!"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!