Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'dan yatırım açıklaması! (ÖZEL HABER)

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa için yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Salman, "50 yıldır konuştuğu yıkım projesinin çalışmaları başladı. Tarihi dokunun öne çıkarılması için önemli bir çalışma. Yine Tophane Hisar Bölgesi içerisinde, Osmangazi ve Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalarla Bursa'mız önümüzdeki dönemlerde çok daha iyi yerlerde olacak" dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'dan yatırım açıklaması! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursada Bugün Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya, köşe yazarları Feridun Eyüpoğlu ve Hasan Boztürk AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ı makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen görüşmede AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, yatırım süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE BURSA'MIZ DAHA ZENGİN VE ETKİLİ BİR ŞEHİR OLACAK"

"Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın beraber yapacağı birçok yatırım olacak" diyen AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, "Emek'ten Şehir Hastanesi'ne ulaşacak metro hattımızla ilgili olan süreç hızlıca devam ediyor. T2 hattının da ihalesi yapıldı ve kısa sürede bitirileceğini düşünüyoruz. Bursa'nın 50 yıldır konuştuğu yıkım projesinin çalışmaları başladı. Tarihi dokunun öne çıkarılması için önemli bir çalışma. Yine Tophane Hisar Bölgesi içerisinde, Osmangazi ve Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalarla, Bursa'mız önümüzdeki dönemlerde çok daha iyi yerlerde olacak. Hızlı trenin de ihalesi yapıldı. Önümüzdeki dönem Bursa'mıza gelecek. Bursa'mız yüksek teknoloji üreten sanayi kenti. Togg yani Türkiye'nin hayal ettiği otomobili de Bursa'da üreteceğiz. Önümüzdeki dönemde Bursa'mız daha zengin ve etkili bir şehir olacak. Yüksek sanayiyle ilgili hamlelerimizi yaparken, şehrimizin tarihi dokularını da gün yüzüne çıkarmak istiyoruz. Biz payitaht şehriyiz. Osmanlı'nın kurulduğu topraklar burası. O yüzden tarihi eserlerimizi mutlaka gün yüzüne çıkaracağız. Tarımımızı ve yeşilimizi artıracağız. Çocuklarımıza yeşil Bursa bırakacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!