AK kadrolar kalkınmak için çalışıyor

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazdığı günlerin Kurtuluş Savaşı'nın en çetin dönemi olduğunu belirterek, "Bugün de aynı ruhla büyük bir ekonomik savaş veriliyor. Milletimizle bütünleşmiş AK Kadrolar, Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye'ye küresel lider kimliği kazandıracak kalkınma hamlelerini tamamlamak için var gücüyle çalışıyor" dedi.

AK kadrolar kalkınmak için çalışıyor

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, İstiklal Marşı'nın kabulünün 91. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yalçın, Mehmet Akif'in, şiirlerini toplumu daha olumlu bir noktaya taşımak için araç addettiğini söyledi. Akif'te bitmeyen bir vatan ve ecdat sevgisi olduğuna dikkat çeken Yalçın, şairin, bu hissiyatını mısralarına da sık sık taşıyarak, Türk gençliğine hiçbir zulüm ve haksızlığa boyun eğmemesini öğütlediğini söyledi.
Yalçın, cesur Anadolu insanının Atatürk önderliğinde giriştiği Kurtuluş Savaşı sırasında sahip olduğu şartların tarif edilemeyecek imkânsızlıklarla çevrili olduğunu hatırlattı. Yalçın,
"O Milli Mücadele ruhu, memleketimizin zaferinin bağımsızlık ve Cumhuriyetle taçlanmasını sağladı. Milletimiz Gazi'nin önderliğinde ortaya koyduğu direnç ve mücadele azmiyle tüm ezilen dünya uluslarına örnek oldu, ilham verdi. Benzer bir savaşı bugün ekonomi alanında veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'ni yöneten kadrolar, yine milletten aldığı güç ve yetkiyle memleketimizi daha iyi yerlere getirmek için çabalıyor. İstiklal Marşımıza yansımış, ulusal kurtuluş mücadelemizi yöneten aynı ruha sahip AK kadroların hedefi de, partimizin ortaya koyduğu 2023 vizyonuna erişmek. Milletimizle bütünleşmiş AK Kadrolar, Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye'ye küresel lider kimliği kazandıracak kalkınma hamlelerini tamamlamak için var gücüyle çalışıyor. Türkiye büyük ve aydınlık bir geleceğinin belirleyicisi durumunda ve bugün de birçok ulusun her alanda ilham aldığı bir ülke konumunda. Nasıl ki İstiklal marşımız bir destanı anlatıyorsa, bugün de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, 21. yüzyılı Türkiye'nin yüzyılı yapacak ve gelecek kuşakların destan olarak tanımlayacağı çok ciddi ve stratejik bir savaş yürütülüyor."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!