AK kadrolar göreve dört elle sarıldı

AK Parti milletvekilleri, seçimlerin ardından Bursa'nın meselelerini çözmek için çalışmalara hızlı başladı.

AK kadrolar göreve dört elle sarıldı

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu'na girmesi sebebiyle katılamadığı milletvekilleri koordinasyon toplantısında önemli kararlar alınırken, vekiller arasında görev dağılımı da yapıldı. AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın'ın koordine ettiği toplantıya Bursa milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hüseyin Şahin, Canan Candemir Çelik, İsmet Su, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Hakan Çavuşoğlu, İsmail Aydın, Tülin Erkal Kara, Bedrettin Yıldırım ve Önder Matlı katıldı. Bursa'nın geleceğinin masaya yatırıldığı toplantıda şu kararlar alındı:
Bursa milletvekilleri arasında koordinasyonun sağlanması, toplantılar ve teşkilatlarla milletvekili ilişkilerinin izlenmesinden MKYK üyesi Canan Candemir Çelik sorumlu olacak. Bursa Özel İmar ve Dönüşüm Yasası konusunda ramazan ayında STK'lar ve belediyelerle teknik çalışma yapılacak ve bir yasa taslağı oluşturularak yeni kurulan Şehircilik ve Çevre Bakanlığı'nın gündemine alınacak. Bürokratik gelişmelerde ve taleplerde AK Parti İl Başkanlığı'nda bir havuz oluşturulacak ve talepler milletvekili aylık toplantılarında görüşülecek.
TOKİ-Doğanbey projesi ile ilgili sıkıntıların takibi ve ilgili kurumlardan meselenin çözümüne yönelik kararlar çıkmasını sağlamak amacıyla oluşturulan çalışma grubunda milletvekilleri Mustafa Öztürk, Bedrettin Yıldırım ve Tülin Erkal Kara görev yapacak.
Bursa Teknik Üniversitesi'nin yerleşim ve kampus konularının izlenmesi ve sorunların çözümü ile ilgili olarak oluşturulan çalışma grubunda milletvekilleri Mustafa Öztürk, İsmail Aydın, Tülin Erkal Kara ve Bedrettin Yıldırım görev yapacak.
Ramazan programlarında daha fazla ihtiyaç sahipleri ile birlikte olunması amacıyla ilçelerin iftar programları yerine sadece AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nca iftar programı yapılacak.
NÖBETÇİ MİLLETVEKİLİ
AK Parti İl Başkanlığı'nca düzenlenecek aylık basın toplantılarına arzu etmeleri durumunda milletvekilleri de katılarak açıklama yapacak. Kurumsal temsil açısından aciliyeti bulunan durumlarda milletvekilleri özel basın açıklamalarını AK Parti Bursa İl Başkanlığı'ndan yapacak. Her ay Ankara'da yapılan il başkanları toplantısından bir gün önce Bursa milletvekilleri aylık istişare toplantısı İl Başkanı Sedat Yalçın'ın katılımıyla yapılacak.
1 Ekim 2011 tarihinden itibaren her hafta pazartesi günü 11:00-15:00 saatleri arasında AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nda ''nöbetçi milletvekili" uygulaması başlatılacak. Dağ yöresiyle tüm milletvekilleri ilgilenecek olmakla birlikte, bölgenin meselelerine yönelik özel çalışmaları milletvekilleri Bedrettin Yıldırım, Önder Matlı ve Mustafa Öztürk yürütecek.
Bu arada, toplantıda bakanlıklara göre milletvekili görev dağılımı da yapıldı. İçişleri Bakanlığı'yla ilgili konuları milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Hakan Çavuşoğlu ve Tülin Erkal Kara, Sağlık Bakanlığı ile ilgili konuları milletvekilleri Bedrettin Yıldırım, Canan Candemir Çelik, Tülin Erkal Kara ve İsmet Su, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı ile ilgili konuları milletvekilleri Bedrettin Yıldırım ve Önder Matlı, Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili konuları da milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Mustafa Öztürk ve Bedrettin Yıldırım takip edecek.
Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı'yla ilgili konulardan tüm milletvekilleri sorumlu olacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!