AirPods gizli konuşmaları duyabiliyor!

AirPods gizli konuşmaları direkt olarak sizlere aktarıyor. İşte detaylar!

AirPods gizli konuşmaları duyabiliyor!

Apple'ın işitme engellilere yönelik geliştirdiği iOS 12 ile birlikte kullanıcılara sunulan Live Listen özelliği, işitme engellilerin telefonlarını kullanarak sesi daha iyi duyabilmelerine olanak sağlıyor.

Ancak bu özellik aynı anda casusluk amacıyla da kullanılabiliyor. Apple'ın kablosuz kulaklığı AirPods, bir süredir kullanıcılara Live Listen özelliğini sunuyor. Bu özellik iOS 12'de işitme cihazı olarak çalışabiliyor. Live Listen özelliğinde telefon mikrofon olarak kullanılırken, sesi yakalıyor ve AirPods'a iletiyor.

Diğer yandan Reddit ve Twitter'da bazı kullanıcılar AirPods'un bu özelliğinin pek de hoş olmayan bir şekilde kullanılabildiğine dikkat çekiyor.

Live Listen özelliği aktif durumdayken, iPhone'ların herhangi bir odaya bırakılması ve sizin odada olmamanız halinde bile AirPods ile odada ne konuşulduğunu net bir şekilde duyabiliyorsunuz.

Bu konuda Apple ilerleyen zamanlarda bir güncelleme getirir mi bilmiyoruz ancak bu tarz bir açığın kötü amaçlar için kullanılabileceği oldukça açık ve net. Sonuçta Apple reklam konusunda oldukça zeki öyle değil mi? 

Geçtiğimiz günlerde iPhone cihazlarında olan iPhone'lar da kalır diyerekten CES 2019'a katılan firmalara dil uzatmıştı firma ancak pek öyle değil gibi duruyor bu haber ile beraber.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!