Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ahmet Davutoğlu'ndan Erdoğan ve Bahçeli'ye sert tepki

Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Doğu Türkistan'da yapılan zulme niye sessiz kalıyorsunuz?" diye soran Davutoğlu, "Kaça sattınız Doğu Türkistan'ı? Uyguların canı kaç para sizin defterinizde? Çıkın yüzünüz varsa konuşun" dedi.

Ahmet Davutoğlu'ndan Erdoğan ve Bahçeli'ye sert tepki

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Mersin 1'inci Olağan İl Kongresi'nde gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ekonomi üzerinden AK Parti iktidarını hedef alan Davutoğlu şunları söyledi;

*Bugün iflasa sürüklenmiş ekonomimizden ve ekonomik krizden daha önemli bir gündemimiz yoktur. Bugün 8 lirayı bulan dolardan daha önemli bir gündemimiz yoktur.

*Bugün çift haneli işsizlik, enflasyon ve faizlerden daha önemli bir gündemimiz yoktur. Onlar umursamasa da millet umursuyor, bizim içimiz kan ağlıyor. Onlar bakmasa da millet bakmak zorunda, bizim derdimiz büyüyor.

"KASASINI BOŞALTTINIZ"

*Bu liyakatsiz ve sorumsuz iktidarın hali şuna benziyor: Sahada maç oynanıyor. 5-0 yeniliyor. Adam gibi mücadele etmek, kurallara uygun bir şekilde oynamak yerine skor tabelasını gidip değiştirmeye çalışıyorlar. Yahu tabelayı ne kadar değiştirirsen değiştir. Maç sahada oynanıyor, sahada.

*Siz berbat ettiniz. Takımı akrabalarınızla, yandaşlarınızla doldurdunuz. Takımın kasasını boşalttınız. Sonuç bir hezimet. Sonra da dönüp millete sabredin diyorlar. Hatta sabır da yetmez bu berbat takım için bir de tezahürat yapın diye zorluyorsunuz.

"3Y DİYEREK İKTİDARA GELDİLER"

"Kişi başına yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarda dünyada en üst sıralardayız" diyen Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;

*İşte görüyorsunuz, Allah'ın her günü bir akrabalarına, bir yakınlarına, bir ortaklarına ihale verdikleri sızıyor. Hala duramıyorlar, hala kendilerini tutamıyorlar. 3Y diyerek iktidara geldiler. 3Y'yi hatırlamıyorlar bile. Sorsanız sayamazlar.

*Millet saysa suç olur. Birisi çıkıp yoksulluk var dese, yolsuzluk var dese, yasaklar var dese başına neler geleceği bilinmez. Son icatları, yolsuzluğa sabret, yoksulluğa sabret, yasaklara sabret! Niçin? Çünkü bu iktidar sadece 3Y üretebiliyor. Bunların güçlü, şahlanan, uçan ekonomisi sadece üç şey üretebiliyor: Yoksulluk, Yolsuzluk, Yasaklar. Son dönemde bir de buna 4. Y eklendi: Yalan! Yalan! Yalan!

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!