Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ahilik Haftası renkli gösterilerle kutlandı

Ahilik Haftası Bursa'da renkli gösterilerle kutlandı.

Ahilik Haftası renkli gösterilerle kutlandı


Ahilik haftası kutlamaları, Heykel'deki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından BESOB Başkan Vekili Hüseyin Köse ve oda yönetim kurulu üyeleri, Vali Vekili Vedat Müftüoğlu'nu ziyaret etti. Ardından kutlama programı, Orhangazi Parkı'nda devam etti. BESOB'a bağlı odaların kurduğu stantlar, kutlamalara renk farklı bir hava kattı. Park içerisine kurulan stantlarda yok olmaya yüz tutan mesleklerin tekrar hatırlanmasını sağladı.
Kutlama programına Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu, CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt ve çok sayıda vatandaş katıldı. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın mini konserini vatanaşlar göğüsleri kabararak dinledi. Ardından sahne alan kılıç kalkan ekibi ise gösterileri ile hem güldürdü, hem hayretler içinde bıraktı.
Ardından konuşan BESOB Başkan Vekili Hüseyin Köse, bütün esnaf ve sanatkarın ahilik haftasını tebrik ederek, "Ahilik, Osmanlı döneminden bizim günümüze gelen en önemli bir değerdir. Ahilik birlik ve kardeşliktir. Bu kültürü hep beraber korumalıyız" dedi.
Özlükurt ise ahiliğin esnaf ve sanatkar camiası için çok önemli bir gelenek olduğunu söyledi. Vali Yardımcısı Çakıroğlu ise bütün esnaf ve sanatkarın ahilik haftasını kutladı. Ardından protokol üyeleri, parktaki stantları gezdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!