Adnan Menderes Mahallesi muhtarı MOBESE istiyor - ÖZEL HABER

Bursa'da son zamanlarda yaşanan hırsızlık olayları ve tinercilerin mahalleyi mesen tutmasına isyan etti. Mahalle Muhtarı, emniyetin MOBESE ile mahalleyi gözetlemesi gerektiğini belirtirken, mahallelerinde bir eğitim skandalının da yaşandığını söyledi.

Adnan Menderes Mahallesi muhtarı MOBESE istiyor - ÖZEL HABER

 

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesi sakinleri, son zamanlarda yaşanan hırsızlık olayları ve tinercilerin mahalleyi mesen tutmasına isyan etti.

EMEK KAPANDI, HİZMETLER KESİLDİ
Adnan Menderes Mahallesi Muhtarı Yücel Tüfekçi, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, mahallenin 38 bin nüfusu olduğunu belirterek, "16 bin seçmeni bulunan mahallemiz her gün göç alıyor. Adnan Menderes Mahallesi Türkiye'nin mozaiği bir mahalle. Türkiye'nin her kesiminden insanlar yer alıyor. Mahallemiz Emek Beldesi'nden ayrılan bir mahalle. Emek Belediyesi'nin 2009 yılında kapatılmasından sonra mahallemiz hizmet almakta sıkıntı yaşadı. Emek Belediyesi varken hizmetlerimiz anında yapılıyordu. Osmangazi Belediyesi bu konuda çok yavaş" dedi.

TEK YER VAR; MESİRE ALANI
Mahallede yeşil alanın kalmadığına dikkat çeken muhtar Yücel Tüfekçi, "Geçmişte mahallemizde yeşil alan bırakılmamış, her yer konut alanı. Mahallemizde tek yerimiz çamlık diye tabir edilen mesire alanımız. İnsanlarımız burada aileleriyle birlikte piknik yaparak eğleniyor" diye konuştu.

BİRİ BU MAHALLEYİ GÖZETLESİN ARTIK!
Adnan Menderes Mahallesi'nde hırsızlık olaylarının arttığını vurgulayan Tüfekçi, "Hemen hemen her gece 3-4 eve, 3-4 dükkana hırsız giriyor. Mahallemiz bu hırsızlık olaylarından bıktı. Belediyemize ve emniyetimize müracaat ettik. Mahallemizin MOBESE kameralarıyla izlenmesini istiyoruz. MOBESE kamera sisteminin biran önce yapılmasını istiyoruz. Emniyet mahallemizi izlesin ki, hırsızlık olayları bir son bulsun. Mahallemizde hırsızlık tinercilik ciddi boyutta" şeklinde konuştu.

MUHTARLIK ESKİSİ GİBİ DEĞİL
Nüfus müdürlüklerinin aynı zamanda muhtarlık görevi üstlendiğini de ifade eden Tüfekçi, sözlerini şöyle sürdürdü;
"İkametgah gibi bazı evraklar artık nüfus müdürlüğünden de alınıyor. Biz muhtarlar, mahallede bekçi gibiyiz. Bir yetkimiz yok. Muhtarlara yetki verilmesini istiyoruz. Muhtarlarımızın masrafları fazla. Çoğu zaman kendi cebimizden para veriyoruz. Bağ-Kur primini kendi cebimizden  yatırıyoruz."

ELEKTRİK HATLARI BALKONLARDA
Mahallenin alt yapısının değişmesi gerektiğine işaret eden Tüfekçi, "Mahallemizde öncelikle alt yapı değişikliği ve enerji hatlarının yer altına alınması gerekiyor. Enerji hatları balkonlarda duruyor. Bu da tehlike saçıyor. Geçmişte yapılan mesken tipi trafoların yarısı binalarla yan yana. Bu trafolar yetersiz, yenilenmesi gerekiyor. Trafo için yer konusu sorun olmaz. Belediye trafo için yer verir. Önemli olan trafoların yenilerek mahallede elektrik kazaları meydana gelmemesi" dedi.

MAHALLEDE EĞİTİM SKANDALI
Adnan Menderes Mahallesi'nde bulunan iki mahalleden birini 4+4+4 sistemine geçiş yapamadığı dile getiren Yücel Tüfekçi, "Mahallemizde iki ilköğretim okulumuz var. Biri Kömür İşletmeleri İlköğretim Okulu, diğeri Murat Aksen İlköğretim Okulu. Kömür İşletmeleri İlköğretim Okulu 4+4+4 sistemine geçiş yapamadı. Bu yüzden mahallemizde okuyan öğrenciler, 1,5 kilometre uzaklıktaki başka mahallede bulunan okullara yönlendiriyorlar. Bunun için ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne müracaat ettim. Milli Eğitim bunun alınan yanlış bir karar olduğunu söyledi. Murat Aksen İlköğretim Okulu geniş bir yapısı ve arazisi var. Burası ikiye bölünebilir, yarısı ilkokul, diğer yarısı ortaokul olarak. Mahallemizde yapılan skandal gibi yanlış kararın biran önce düzenlenmesini istiyoruz" diye konuştu.

Adnan Menderes Mahallesi muhtarı MOBESE istiyor - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!