Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Adli Tıp müebbetten kurtardı

Adana'da miras yüzünden başlayan tartışmada kayınbiraderi Ahmet Türkmen'in (48) kafasına bastonuyla vurarak ölümüne neden olduğu ileri sürülen Cumaali Karabulut (65), Adli Tıp'ın verdiği raporla müebbet hapis cezası almaktan kurtuldu

Adli Tıp müebbetten kurtardı

1.İhtisas Kurulu, Ahmet Türkmen'in kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği yönünde rapor sununca mahkeme heyeti, Cumaali Karabulut'u "Taksirle öldürme" suçundan 3 yıl 4 ay hapisle cezalandırıp, tahliyesine karar verdi.

Adana 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Karabulut, daha önceki ifadesini yineleyerek, " Kayınpederimden miras tarlayı yıllardır kullanıyordu. Olay günü tarlayı kiraya vereceğimi söyledim. Bana hakaret edip, yumrukla vurdu. Küfür edince yerde bulduğum sopayla vurdum. Öldürmek için vurmadım ancak öldü" dedi. Perihan Türkmen ise eşinin kalp hastası olmadığını söyleyerek kardeşinin cezalandırılmasını istedi.

İstanbul Adli Tıp Kurumu 1'inci İhtisas Kurulu'ndan gelen raporda, "Olayın meydana geliş şekli ile otopside tespit edilen bulgular birlikte değerlendirildiğinde kronik kalp damar hastalığı bulunan kişinin ölümünün maruz kaldığı olayın efor ve stersin tetiklediği ani kardiyak ölüm sonucu meydana geldiği, olay ile arasında illiyet bağının bulunduğu oy birliği ile mütalaa olunur" denildi. Heyet, Karabulut'u "Taksirle öldürme" suçundan 3 yıl 4 ay hapisle cezalandırıp, tahliyesine karar verdi.

Olay, 15 Ekim 2012 günü merkez Çukurova ilçesinin Salbaş Mahallesi'nde meydana geldi. İddialara göre Cumaali Karabulut ile Ahmet Türkmen arasında miras yüzünden anlaşmazlık yaşandı. Cumali Karabulut ile Ahmet Türkmen kahvehanede karşılaştıklarında tartışma çıktı. Karabulut, "Kayınbabamdan kalan tarlada eşimin de hakkı var. Hep sen ekip, biçiyor, icara veriyorsun. Bu yıl da 2 yıllığına ben icara vereceğim" deyince kayınbiraderi Türkmen de karşı çıkıp, "Sen adam mısın, kim oluyorsun?" diye bağırınca tartışma kavgaya dönüştü. Kahvehanedekiler enişte kayınbiraderi ayırdı. Ancak kısa süre sonra kahvehaneye gelen Karabulut, sandalyede oturan kayınbiraderi Türkmen'i kafasına bastonla vurarak öldürdü.

STAR

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!