Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Adana Demirsporlu 4 taraftara yasal işlem

PTT 1'inci Ligi'nde pazar günü oynanan Samsunspor karşılaşmasıyla 4 Kasım'da oynanan Ankaragücü karşalaşmasında maça içkili gelen, kötü tezahürat yapan, sahaya ve rakip taraftara patlayıcı madde atan Adana Demirporlu 4 taraftar için yasal işlem yapıldığı açıklandı.

Adana Demirsporlu 4 taraftara yasal işlem

Samsunspor müsabakası öncesinde polis, yaptığı aramada bazı yanıcı, yakıcı, ezici, yaralayıcı maddeler ve kesici aletler de ele geçirildi. Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'ın 5 Ocak Stadı'nda taraftarların maça alkollü girip taşkınlık çıkarmaması için başlattığı alkol testi uygulaması, geç ens hafta da sürdü. Stadın giriş turnikelerinde yapılan kontrolde, alkollü olduğu tespit edilen 8 kişi stada alınmadı. Polisin bu konuda yaptığı açıklama şöyle:

"Son dönemde yapmış olduğumuz uygulamalar sonucunda, spor alanlarında işlenen suçlarda ciddi düşüşler olduğu memnuniyetle gözlemlenmiştir. Toplumsal yaşantımız açısından önemli bir yeri olan spor faaliyetleri, özellikle de futbol karşılaşmaları gençliğin bedenen ve ruhen sağlıklı yetişmesi, vatandaşlarımız arasındaki dostluk ve kardeşlik duygularının tesis edilerek toplumsal birlik, beraberlik ve barış ortamına katkıda bulunması açısından son derece önemli. Bu bağlamda, Emniyet Müdürlüğü'müzce ilimizdeki bütün spor müsabakalarının Adana'mıza yakışır bir şekilde, fair play çerçevesinde yapılabilmesi amacıyla gerekli her türlü önlem alınmaya devam edilecek."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!