Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Adaletli olmaya çalıştık'

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şubesi'ne üye 240 Kıbrıs gazisi ile 60 gazi eşine madalya verdi. Bakan Fatma Şahin, şehit yakınları ve gaziler için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Adaletli olmaya çalıştık. Elimizdeki kaynağı, adilce mağdurlara dağıtmaya çalıştık" diye konuştu.

'Adaletli olmaya çalıştık'

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün Gaziantep'e gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bugünkü temasları kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şubesi'ni ziyaret etti. Ziyarete, Bakan Şahin'in yanı sıra Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep milletvekillerinden Ali Şahin, Halil Mazıcıoğlu, Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan katıldı. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Cuma Erdem, Bakan Fatma Şahin'e teşekkür plaketi verdi. Şehit yakınları ve gazilere seslenen Bakan Fatma Şahin, daha önce para ile verilen madalyaların ilk kez Gaziantep'te bedel ödeyen sahiplerine verildiğini söyledi. Bakan Şahin, şehit yakınları ve gaziler için adaletli olmaya çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Şehit yakınları ile gazilerimizin sorunu için elimizden geleni yapıyoruz. Adaletli olmaya çalıştık. Eksiklikleri gidermeye çalıştık. Elimizdeki kaynağı, adilce mağdurlara dağıtmaya çalıştık. Sonuçta insanız, eksiğimiz olabilir, yanlışımız olabilir. Bundan sonraki süreçte de ne eksiğimiz varsa onu yaparız yine huzurunuza geliriz. Sonuçta biz sizin hizmetkarınızız. Madalyanız hayırlı uğurlu olsun. Bunu da ilk kez Gaziantep'te başlatıyoruz. Örnek olacak bir tören ve bu mübarek günde hepinize hayırlı olsun diyorum."

Bakan Fatma Şahin, konuşmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan madalyaları Kıbrıs Barış Harekatı gazileri ile dul gazi eşlerine verdi. 240 Kıbrıs gazisi ile 60 dul gazi eşine verilen madalya sonrası Bakan Fatma Şahin ve beraberindekiler ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Fatma Şahin, partisinin il başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğine katılmak üzere dernek binasından ayrıldı.

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!