Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Adalet Bakanlığı hakim ve savcılık sınav sonuçları açıklandı

Bugün gün boyu heyecan doruktaydı. 2019 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı sonuçları bugün açıklanacaktı. Sabahtan itibaren adaylar "Adalet Bakanlığı hakim ve savcılık sınav sonuçları açıklandı mı?" sorusuna cevap aradı. Az önce ÖSYM bir duyuru yayımlayarak sonuçları ilan etti.

Adalet Bakanlığı hakim ve savcılık sınav sonuçları açıklandı

2019 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı 29 Aralık'ta gerçekleşti. Takvime göre bugün sonuçlar ilan edilecekti. "Adalet Bakanlığı hakim ve savcılık sınav sonuçları açıklandı mı?" sorusu gün boyu soruluyordu ki ÖSYM son dakika duyurusu yaparak sonuçların açıklandığını belirtti.

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

ÖSYM'nin daha önce duyurduğu takvime göre Adalet Bakanlığı hakim ve savcılık sınav sonuçları 23 Ocak Perşembe günü açıklanacaktı. Fakat saate ilişkin herhangi bir duyuru yapılmamıştı. ÖSYM sonuçları biraz önce ilan etti.

SINAV SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav sonuçları, her sınav için ayrı ayrı açıklanacak, ÖSYM'nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

MÜLAKAT HAKKINDA DETAYLAR...

Adli Yargı Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (1000) iki katı fazlası olan 3000 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 3000 inci aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 3000'e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

Adli Yargı-Avukat Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (200) iki katı fazlası olan 600 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 600 üncü aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 600'e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

İdari Yargı Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (100) iki katı fazlası olan 300 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 300 üncü aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 300'e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!