Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Acil tıp teknisyenlerine direksiyon eğitimi

ŞANLIURFA'da, ambulanslarda görevli Acil Tıp Teknisyenlerine (ATT), acil durumlarda araç kullanabilmeleri için direksiyon eğitimi verildi.

Acil tıp teknisyenlerine direksiyon eğitimi

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan eğitim, Şanlıurfa'da öğle saatlerinde GAP Arena Stadyumu'nun bahçesinde verildi. 7 uzman eğitmen tarafından verilen kursta, ATT'lere direksiyon hakimiyeti, manevra, ileri geri sürüş, gibi konularda direksiyon eğitimi verildi. Teorik eğitimin ardından direksiyona geçen 24 ATT, alana konulan duba ve engellerden geçmeye çalıştı. 4 gün sürecek olan eğitimin ardından ATT'lere sertifika verilecek.

Sağlık Bakanlığı Eğitim Koordinatörü Mehmet Sait Eleştir, eğitime katılanların ambulans şoförü olmadığını belirterek, şöyle dedi:

"Sağlık Bakanlığı'nın çıkardığı yeni bir sistem ile sürücülerin de sağlıkçılardan oluşturulması için belli bir sürücülük kabiliyeti olan yardımcı sağlık personellerine haftada 4 gün eğitim veriyoruz. Eğitim sonunda sınav yapılacak sınavda başarılı olanlara sertifika veriyoruz. Amacımız; sürücülerin sağlık personellerinden oluşması böylelikle daha iyi bir acil sağlık hizmeti vermek ve daha güvenli bir ambulans sürüşü sağlamaktır. halk arasında ambulanslara yol verilmiyor. Ambulansta kendilerinin ailelerinden birilerinin olduğunu düşünerek ambulanslara öncelik verilmesi gerekmekte."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!