ABD Zarrab'ı bıraktı bu dava ile ilgileniyor

ABD Başkanı Donald Trump, ekibinin Rusya ile ilişkilerine dair iddialar üzerinden yürütülen soruşturmada büyük bir darbe aldı. 'FBI'a yalan söyleyerek suç işlediğini' kabul eden Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn mahkemeye çıkarıldı. Olay ABD basınına bomba gibi düştü.

ABD Zarrab'ı bıraktı bu dava ile ilgileniyor

Flynn'in FBI ile yaptığı görüşmede, ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya ile iletişime geçmesi için kendisine talimat verdiğini itiraf ettiği belirtildi. 

24 GÜN GÖREVDE KALMIŞTI 

ABD Başkanı Donald Trump'ın görevi başlaması sonrası Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak atadığı Michael Flynn, sadece 24 gün sonra istifa etmek zorunda kalmıştı.

Michael Flynn'in istifasına, Trump'ın seçim kampanyası sırasında Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile yaptığı görüşmelerin içeriği hakkında Başkan Yardımcısı Mike Pence'i ve diğer bazı yetkilileri yanlış bilgilendirmesi yol açmıştı.

Flynn'in Kislyak ile görüşmesinde ABD'nin Rusya'ya yaptırımlarını ele aldığı ve bunu gizlemeye çalıştığı ortaya çıkmıştı.

ABD BASINI TÜRKİYE BAĞLANTISINI İDDİA ETMİŞTİ

ABD basını, daha önce de Trump'ın eski ulusal güvenlik danışmanı Flynn'in Türkiye ile bağlantısını yazmıştı. ABD merkezli NBC haberinde "Savcılık Zarrab'dan Türkiye hükümeti ile görevden alınan Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn arasındaki bağlara dair bilgi talep edebilir" ifadesi kullanılmıştı. 

Haberde, "2016 ABD Başkanlık seçimlerini soruşturan özel yetkili savcı Robert Mueller'in Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak göreve başladıktan sonra Michael Flynn'in Fetullah Gülen'in kaçırılıp Türkiye'ye getirilmesi ile Zarrab davasının düşürülmesi için 15 milyon dolar alıp almadığı" konusunu soruşturduğu iddia edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!