ABD, Venezüellalı diplomatları sınır dışı ediyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert ABD Dışişleri Bakanlığı Venezüella Elçiliğindeki maslahatgüzarı ve Venezüella'nın Houston'daki konsolosunu istenmeyen kişi ilan etti. Bu kişilerin ABD'den ayrılması için 48 saat süre tanındı.

ABD, Venezüellalı diplomatları sınır dışı ediyor

ABD, Venezüella'nın Washington Büyükelçiliği maslahatgüzarı ile Houston'daki konsolosunu 'istenmeyen kişi' (persona non grata) ilan etti.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Venezüellalı maslahatgüzar ve konsolosun geri gönderilme kararına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

'48 SAAT SÜRE TANINDI'

Nauert, bu kararın Vienna Anlaşması kapsamında aldığını vurgulayarak, "ABD Dışişleri Bakanlığı Venezüella Elçiliğindeki maslahatgüzarı ve Venezüella'nın Houston'daki konsolosunu istenmeyen kişi ilan etti. Bu kişilerin ABD'den ayrılması için 48 saat süre tanındı" ifadesini kullandı.

'SEÇİMLER HİLELİ' İDDİASI

 Bakanı Mike Pompeo da Nicolas Maduro'nun Venezüella Devlet Başkanlığını ilk turda kazanmasın ardından yaptığı açıklamada, seçimlerin "hileli" olduğunu iddia etmişti. Pompeo, "ABD, 20 Mayıs'ta gerçekleşen Venezüella'daki hileli seçimleri kınıyor. Bu sözde seçimler anayasaya saldırı ve Venezüella'nın geleneksel demokrasisine hakarettir." görüşünü savunmuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!