Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ABD'nin en iyi hastanesinde corona virüs alarmı

ABD'nin Minnesota eyaletindeki Rochester kentinde bulunan, dünyanın ve ülkenin en büyük araştırma hastanelerinden Mayo Clinic'te yeni tip corona virüs (Covid-19) krizi yaşanıyor. Sağlık kurumunda son iki hafta içinde 900'den fazla personelin Covid-19'a yakalandığı belirtildi. Hastanenin yöneticisi Dr. Amy Williams, çalışanların çoğunun molalarda maskesiz olarak yemek yediği için virüse yakalandığını söyledi.

ABD'nin en iyi hastanesinde corona virüs alarmı

Dünyanın ve ABD'nin en prestijli hastanelerinden biri olan Mayo Clinic'te son iki hafta içinde 900'den fazla hastane personelinin yeni tip corona virüse yakalandığı açıkladı.

MOLA ESNASINDA MASKESİZ YEMEK YEDİKLERİ İÇİN VİRÜSE YAKALANDILAR

Hastanenin klinik uygulama dekanı Dr. Amy Williams, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, son iki haftada virüse yakalanan yüzlerce çalışanın, pandeminin başlangıcından bu yana enfekte olan tüm personelin üçte birinden fazlasını oluşturduğunu söyledi. Williams, enfekte olan çalışanların yüzde 90'nın molaları sırasında maskesiz yemek yerken virüsü kaptığını açıkladı.

Bununla birlikte, Williams durum nedeniyle hastanenin Rochester'daki genel merkezinde yaklaşık bin personel açığı oluştuğunu belirterek, "Bu durum, Orta Batı Amerika'da Covid-19'a yakalanmanın ne kadar kolay olduğunu gösteriyor. Çalışanlarımız çoğunlukla toplum yayılması nedeniyle enfekte oluyor ve bu da hastalara bakma becerimizi etkiliyor" dedi.

VAKALAR ENDİŞE EDİCİ BİR HIZLA ARTIYOR

Öte yandan Minnesota eyaletinde,  son birkaç hafta içinde vakalarda özellikle endişe verici bir artış gördü. Johns Hopkins Üniversitesi'ne son yedi günde eyalette ortalama olarak 7 bin 500 günlük yeni vaka sayısı açıklandı. Williams bölgedeki hastanelerin  "gerçekten gergin" olduğunu ve neredeyse tamamen dolu olduğunu açıkladı. Willims konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Covid-19 için ayırdığımız yoğun bakım yataklarının tamamı doldu. Profesyonel bakıma ihtiyaç duyan 32 Covid-19 hastamız var ve bu iyi değil. Bize bir dalgalanma yaşadığımızı söylüyor" dedi.

Diğer taraftan, kış aylarına girilmesiyle birlikte ABD ikinci dalga ile mücadele ediyor. Tüm dünyadaki en yüksek vaka ve ölü sayısına sahip olan ülkede şu ana kadar toplam yaklaşık 12 milyon vaka ve 260 bini aşkın ölüm bildirildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!